بعضی از مومیایی‌ها سن خود را دروغ می‌گویند

نویسنده:

۰۳:۲۷:۲۵

به نظر می‌رسد که مصریان باستان مردگان خود را 1500 سال زودتر از آن زمان که محققان در ابتدا تصور کرده بودند مومیایی می‌کردند. محققان از انگلستان و استرالیا اثری از عوامل مومیایی کردن در منسوجات مراسم تشییع جنازه ماقبل تاریخ، فاصله زمانی بین 4500 و 3350 قبل از میلاد، پیدا کرده‌اند.
رزین کاج، عصاره گیاه معطر، صمغ گیاهی قند، نفت و روغن‌های گیاهی/ جانوری و هم‌چنین چربی حیوانی، در کتان مخصوص بسته بندی از داخل گورهای گود از اواخر دوران نوسنگی و پریداینستیک Predynastic (5500 تا 3100 قبل از میلاد) در منطقه "Mostagedda" همراه با برخی از قدیمی‌ترین گورستان‌های مصر پیدا شده است. این منسوجات در طول کاوش‌های باستان شناسی دهه‌های 1920 و 1930 به موزه بولتون انگلستان در نزدیکی منچستر آورده شده بود.
به طور کلی تصور می‌شده است که مومیایی‌ها از اوایل این دوره در تاریخ مصر، به طور طبیعی و در نتیجه تدفین و به خاک سپرده شدن در شن و ماسه بیابان‌های خشک مومیایی شده‌اند. مومیایی با استفاده از روش‌های مصنوعی و سنتی در مصر، در پادشاهی قدیم (حدودا 2649 2150 قبل میلاد) آغاز شده، در پادشاهی جدید (1550 1070 قبل میلاد) به اوج خود می‌رسد.
"استفان باکلی" (Stephen Buckley)، محقق دانشگاه‌ گروه باستان شناسی نیویورک، که بر روی این پروژه با همکارانش از دانشگاه آکسفورد و دانشگاه مکواری در سیدنی کار می‌کرد، می‌گوید "این تحقیقات جدید بر این مومیایی نشان می‌دهد که این نتیجه "اولین آزمایش‌ها در فن مومیایی کردن" می‌باشد. این دستور العمل‌های صمغی اعمال شده مربوط به ماقبل تاریخ، در اجساد کتان پیچ شده حاوی مواد ضد باکتری، در همان نسبت مورد استفاده توسط مومیایی کنندگان مصر در زمان اوج مهارت خود بوده است، که برخی از آن‌ها مربوط به 2500 تا 3000 سال بعد می‌باشند."

یاسمن فراهانی فرد

برگرفته از
مومیایی‌ها
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه