شرکتی که طی ۱۰ سال تنها ۱۱ دستگاه خودرو تولید کرده ‌است!

نویسنده:

۰۹:۵۵:۳۴

زمان آن فرارسیده که یک خودروی ۱۱۶۳ اسب بخاری از شرکت دانمارکی سازنده خودروهای سوپر که محبوبیت زیادی دارد، ارائه شود.

شاید باورش سخت باشد، اما شرکت زنوو (Zenvo) از سال ۲۰۰۷ وجود داشته است. حالا این شرکت دانمارکی به مناسبت دهمین سالگرد تأسیس خود، سه خودرو را به نمایشگاه خودروی ژنو آورد که یکی از آن‌ها یک نسخه منحصربه‌فرد از خودروی ۱۱۶۳ اسب بخاری TS1 GT است.

 

 

اولین نمونه اولیه نسخه مفهومی توربوشارژ دوقلوی ST1 در سال ۲۰۰۸ رونمایی شد و سال گذشته گفته شد ۱۲ دستگاه از این خودرو قبل از این که به سوپرشارژ دوقلوی TS1 تبدیل شود، ساخته شده است. اکنون ادعا می‌شود از سال ۲۰۱۱ تاکنون، کلاً ۱۱ دستگاه تولید شده است.

در هر حال، حدود ۲۵ درصد از زنووهای کل دنیا از جمله نسخه تولیدی زرد رنگ کارخانه که دارای یک صفحه مدرج گشتاور و یک باله بزرگ است، در جشن تولد ۱۰ سالگی این شرکت حاضر شدند.

 

 

در واقع خودروی TS1 GT از یک موتور V8 توربوشارژ دوقلوی ۵٫۸ لیتری با تزریق ترتیبی و یک اینترکولر هوا به هوای دو تکه بهره می‌برد که توانی بالای هزار اسب بخار همراه با ۸۱۱ پوند بر فوت گشتاور دارد. با این حال شما نمی‌توانید این‌ها را ببینید؛ چراکه زیر فیبرهای کربنی پنهان هستند. جعبه‌دنده این خودرو نیمه اتوماتیک ۷ سرعتی دارای تغییر دنده الکتروهیدرولیک است که توسط شرکت زنوو طراحی و ساخته شده است. ترمزها سرامیک کربنی هستند و سیستم تعلیق آن دارای طرح استخوان جناق دوتایی است و از فنرهای قابل تنظیم دستی و جذب‌کننده‌های شوک بهره می‌برد. همچنین این خودرو دارای یک سیستم بالابر هیدرولیک است.

۰ تا ۱۰۰ این خودرو در عرض ۲٫۸ ثانیه به دست می‌آید و حداکثر سرعت این خودرو ۳۷۵ کیلومتر در ساعت است. البته اگر جرأت آن را داشته باشید که این سرعت را تست کنید.

 

 

قیمت تیپ پایه آن ۱٫۴ میلیون دلار است و کابین آن طراحی لوکس و نامتقارن دارد. کلیدها و ابزارها از مس و رودیم ساخته شده‌اند که زنوو ادعا می‌کند هزینه ساخت آن‌ها به تنهایی با قیمت پورشه ۹۱۱R برابر است. طبق گفته زنوو، زمان لازم برای ساخت هر دستگاه از این خودرو تقریباً ۸۰۰۰ ساعت یک نفر است.

 

 

TS1 GT را که به مناسبت دهمین سالگرد تأسیس شرکت زنوو ساخته شده است، Sleipnir (با تلفظ اسلیپ‌نیر) نامیده‌اند. رنگ آن آبی همراه با سایه‌روشن مس-برنز و جزئیاتی از جنس فیبر کربن خالص است.

TS1 GT دومی که در این نمایشگاه حضور داشت، سبز رنگ است؛ در واقع سبز نئونی که البته نمی‌شود گفت نئون، چراکه گاز نئون نور نارنجی دارد.

 

برگرفته از
popularmechanics
لینک کوتاه

دیدگاه