بازگشت نقاشی گم شده به وطنش

نویسنده:

۱۲:۵۰:۴۱

 
نقاشی لندسکیپ "اسوالد آخنباخ" Oswald Achenbach)) در قرن نوزدهم (1878)، از سال 1946مفقود شده بود، در کاتالوگ حراجی پیدا شد. در ماه می، کارکنان وزارت لهستان برای تلفات جنگ، در کاتالوگ حراجی آلمان نقاشی را با قیمت تخمینی € 12،000- 15.000 € پیدا می‌کنند.  وزارت فرهنگ و میراث ملی موزه ملی در Wroclaw، به سرعت اسناد و مدارک لازم را برای اثبات ادعای خود را در مورد نقاشی فراهم می‌کند.
اگر چه افراد در آلمان از لحاظ قانونی ملزم به بازگشت آثار غارت شده هنری نمی‌باشند و با توجه به قانون این کشور محدودیتی برای انجام این کار ندارند، اما صاحب نقاشی توافق کرد تا آن را به موزه بازگرداند، که در ماه‌های آینده در موزه نمایش داده خواهد شد.
Piotr Oszczanowski مدیر موزه ملی در Wroclaw می‌گوید "این یک پیروزی بزرگ نمادین برای ما می‌باشد، ما تحقیق خواهیم کرد و از نقاشی حفاظت می‌کنیم و آن را به نمایش می‌گذاریم، که باید به عنوان یک استدلال خوب برای جلب توجه دیگر کلکسیونرها شود تا آن‌ها هم همین تصمیم را بگیرند."
این نقاشی که از سال 1946 ناپدید شده بود، تنها کمی پیش از اتمام جنگ جهانی دوم، آخرین موقعیت آن یک مرکز ذخیره سازی در Kamenz آلمان شناخته شده بود. موزه The Schlesisches Museum für Bildende Kuns در جنگ جهانی به شدت تخریب شده و در حال حاضر دیگر وجود ندارد، تنها برخی از آثار آن که جان سالم به در بردند پس از پایان جنگ به موزه ملی منتقل شدند.
یاسمن فراهانی فرد
برگرفته از
Oswald Achenbach
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه