افزایش ۱۰۰ درصدی پروازهای عبوری از آسمان ایران

نویسنده:

۰۶:۱۷:۱۸

 
به گفته وی، یکی از ماموریت های اصلی شرکت فرودگاه های کشور ایجاد، تجهیز و راهبری راه های هوایی کشور است و تا هفته گذشته ۵۷ هزار کیلومتر راه هوایی داشتیم که این هفته به ۵۹ هزار کیلومتر افزایش یافته است. به گفته وی پروازهای داخلی و بین المللی در قالب ۹۱ راه هوایی از فضای ایران عبور می کنند.
 
مدیرعامل شرکت فرودگاه ها همچنین افزود: «هم اکنون در فضای کشور در چهار ماه امسال نسبت به سال گذشته رشد ۸ درصدی داشته ایم. از دو هفته قبل به دلیل این که نیروهای آمریکایی فضای عراق را ناامن اعلام کردند، مسیر هواپیماهایی که از این کشور عبور می کردند به ایران منتقل شده. علاوه بر این به دلیل ناامنی های اوکراین بخشی از پروازهای عبوری این کشور نیز به ایران منتقل شده است.»
 
ایلخانی با بیان این که هفته گذشته رشد ۱۰۰ درصد را در پروازهای عبوری نسبت به سال گذشته داشتیم گفت: «این میزان رشد برای ما قابل برنامه ریزی نبود. پیش بینی کرده بودیم از طریق تعامل با ایرلاین های خارجی تا پایان امسال به رشد ۳۰ درصدی پروازهای عبوری دست یابیم. اما هفته گذشته به عدد ۸۶۶ پرواز عبوری دست یافتیم و همین امر موجب شد راه جدید هوایی برای تسهیل آمد و رفت از منطقه غرب خلیج فارس تا ترکیه به طول ۲۰۰۰ کیلومتر به صورت مستقیم ایجاد کنیم.»
 
به گفته مدیرعامل شرکت فرودگاه ها. سازمان بین المللی هوانوردی (ایکائو) فضای ایران را جزو امن ترین فضاها اعلام کرده است: «این مسئله در سایه تلاش نیروهای مسلح و مجموعه فرودگاه های کشور ایجاد شده است. سیستم های فرودگاهی به روز است و برای ارتقای این سیستم ها با چند شرکت خوب اروپایی وارد مذاکره شده ایم.»
البته وی به درآمدهای حاصله از چنین استقبالی توسط شرکت های هواپیمایی بین المللی و تسهیلات مورد نظر برای دائمی شدن مسیر حرکت آنها از ایران اشاره ای نکرد.

 
برگرفته از
مدیرعامل فرودگاه‌های کشور خبر داد:
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه