Maclaren 720S 2018 : نشانه ای زیبا از آنچه در آینده خواهیم دید

نویسنده:

۰۵:۴۹:۴۵

پس از ماه ها آزمایش، مک‌لارن جدید آماده شده‌است و همان طور که انتظار می‌رفت نام آن را ۷۲۰S  گذاشته‌اند.

همان طور که از اسم آن مشخص است، Maclaren 720S   دارای قدرت خروجی ۷۲۰ اسب بخار است. قدرت این خودرو توسط یک موتور چهار لیتری تویین توربو V8  تامین می‌گردد که دارای گشواری برابر ۵۶۸ پوند بر فوت است.  همین موتور قدرتمند به ۷۲۰S ، صفر تا ۱۰۰ ی برابر ۲.۸ ثانیه داده است.

اما لذت رانندگی با این خودرو تنها در حرکت سریع مستقیم آن نهفته نیست. باله تمام عرض عقب آن می‌تواند به عنوان ترمز هوایی عمل‌کند و می‌تواند با حرکت خود در راستای حداکثر سازی نیروی رو به پایین یا برعکس آن، جهت به حداقل رساندن کشش عمل‌کند. بازدهی ایرودینامیک این مدل دو برابر ۶۵۰S  است .

حال که صحبت از بازدهی ایرودینامیک شد، بهتر است کمی درباره بدنه این خودرو صحبت کنیم. قطعا این مدل بسیار تهاجمی‌تر از ۶۵۰S  است و ظاهر آن بسیار از برادر بزرگتر آن، P1  هیبریدی الهام گرفته شده است (مخصوصاً عقب آن). محل قرار گیری چراغ‌هایLED  جلو همزمان به عنوان کانال هوا برای رادیاتور نیز عمل می‌کند. درون درب‌ها کانال‌هایی تعبیه شده‌اند که کارایی مشابه‌ی با مورد ذکر شده دارند. در کل بازدهی خنک سازی آن بالغ بر ۱۵ درصد است.

مک‌لارن جهت سبک سازی این مدل بسیار تلاش کرده ‌است. این وزن کم نه تنها بخاطر بدنه فیبر کربن و پانل‌های بدنه آلومینیومی آن است، بلکه تک تک قطعات آن به نحوی باز طراحی شده‌اند که چندین کیلوگرم وزن کمتری داشته باشند. سیستم الکتریکی آن ۲.۷ کیلوگرم سبکتر است و ترمزهای جدید آن نیز ۱.۸ کیلوگرم سبکتر شده‌اند. سیستم تعلیق آن نیز ۱۴.۵ کیلوگرم سبکتر از قبل شده است. در کل وزن این خودرو با وجودتمام امکانات جدیدش، نسبت به ۶۵۰S  هجده کیلوگرم سبکتر شده است.

خودرو ۷۲۰S  از تکنولوژی های مدرنی استفاده می‌کند. لامپ های LED  بکار رفته در چراغ های جلو دارای دیودهای اضافی هستند که بخش بیشتری از جاده را روشن می‌کنند، به نحوی که به نور حالت خم شده می‌دهند. یک تکنولوژی به کار رفته که از فرمول یک منشاء گرفته است، ترمزهای درونی چرخ‌های عقب است که به منظور کاهش عدم تمایل اتومبیل به چرخ در پیچ‌ها و در راستای انتقال نیرو به چرخ‌ها، با کشش بالاتر است.

تکنولوژی های بیشتری درون ۷۲۰S  به کار رفته‌اند. همه تمرکز آنها بر روی راننده است. یک سنجش‌گر تا شونده وجود دارد که می‌تواند همه یا بخشی از اطلاعات خودرو را با توجه به خواسته راننده نمایش دهد. این سنجشگر همراه با صفحه نمایش دیگری که در کنسول مرکزی قرار گرفته‌است و برای کنترل بخش چند رسانه‌ای و مسائل مربوط به شاسی به کار می‌رود، کار می‌کند. یک سیستم جمع کننده اطلاعات که زاویه دریچه گاز، نیروهای g  و زمان بندی دور را برای کل مسیر ثبت می‌کند، تعبیه شده است. دوربین های داخلی برای ثبت هر رخدادی وجود دارند که کلیه اطلاعات آن ها می‌تواند در آینده به کامپیوتر دیگری انتقال داده شوند.

چرم و چرم جیر آلکانترا داخل خودرو، از صندلی‌های اسپورت تا داشپورت را پوشانده‌اند‌. لازم به ذکر است که می‌توان فیبر کربنی را به عنوان یک گزینه انتخاب کرد. کلیه کلیدهای آن از شمش‌های آلومینیوم ساخته شده‌اند. خریداران می‌توانند از بین ۲۰ رنگ متفاوت، خودرو خود را انتخاب کنند و یا در صورت تمایل برای انتخاب گزینه ای خاص، می‌توانند به واحد های ویژه مک‌لارن مراجعه کنند.

سایر امکانات آن شامل حسگرهای پارک، یک دوربین ۳۶۰ درجه برای پارک کردن و یک سیستم صوتیBowers & Wilkins   همراه با بلندگوهای متوسط Kevlar مخروطی و سابووفر فیبرکربنی مخروطی می‌باشد.

خودرو MacLaren 720S 2018  از ماه می قابل خریداری می‌باشد. قیمت رسمی این خودرو هنوز اعلام نشده‌ است، اما MacLaren  اعلام کرده است که قیمت آن پنج درصد بیشتر از قیمت ۶۵۰S  کوپه می‌باشد.

برگرفته از
Cnet
لینک کوتاه

دیدگاه