سه مورد از بهترین راهکارهای محافظت از حساب iCloud

نویسنده:

۰۶:۱۰:۵۲

هکرها توانسته‌اند پسورد چند حساب iCloud  فعال را به دست‌آورند. اما شما می‌توانید از راهکارهایی که در ذیل آمده‌است برای اطمینان از امنیت حسابتان استفاده کنید.

با اینکه هکرها و بدافزارها در فضاهای اینترنتی وجود دارند، همچنان میلیونها کاربر از رعایت کردن حتی اصول اولیه امنیتی طفره می‌روند.

شرایط حال حاضر iCloud  را در نظر بگیرید. یک گروه از هکرها به نام “خانواده مجرم ترکیه ای” بیان کرده‌اند که به حساب کاربری و رمز عبور اپل صدها میلیون کاربر دسترسی دارند. آنها همچنین اعلام کرده‌اند که اپل باید حداقل مبلغ ۷۵۰۰۰ دلار را تا ۷ اپریل به آنها پرداخت کند، در غیر این صورت آنها اقدام به بازنشانی این حساب ها و همچنین پاک کردن حافظه iPhone  ها از راه دور می‌کنند.

آیا اپل هک شده است؟ احتمالا خیر. اینطور به نظر میرسد که لیست ایمیل‌ها و کلمه‌های عبور از طریق سامانه‌ی دیگری که به صورت اتصال ثالث به اپل متصل بوده است به دست آمده‌اند. شرکت اپل اعلام کرده است که از طریق قانونی در حال پیگیری هویت هکرها می‌باشد.

به عبارت دیگر، اگر شما کلمه عبوری را برای چند سایت دیگر استفاده کرده‌اید، احتمالا کلمه عبور iCloud  شما هم همان است و احتمالا هکرها نیز به همین طریق این لیست را به دست آورده‌اند.

در اینجا راهکارهایی برای حفاظت از حساب iCloud  و هر حساب کاربری دیگری آمده است.

کلمه عبورتان را به چیزی جدید و خاص تغییر دهید:

این مورد ساده ترین و سریعترین راهکار ممکن است. اپل در سال ۲۰۱۴ زمانی که در شرایط مشابهی مانند این اتفاق قرار گرفت، به تمام کاربران خود توصیه کرد که کلمه عبور iCloud خود را تغییر دهند. اما در نظر داشته باشید که چند نکته امنیتی در این رابطه وجود دارد.

حداقل از ۱۶ کارکتر که شامل اعداد، سمبلها، حروف بزرگ، حروف کوچک و فاصله باشد استفاده کنید.

کلمه عبود باید فاقد تکرار، کلمات موجود در دیکشنری، نام کاربری، ضمایر، شناسه ها و هر توالی عددی و حروفی از پیش تعریف شده باشد.

از هیچ کلمه عبوری که در گذشته استفاده کرده‌اید استفاده نکنید.

اگر موارد ذکر شده برایتان دشوار یا پیچیده است، می‌توانید از یک مدیریت کننده کلمه عبور  (در مورد سوم ذکر شده است) استفاده کنید.

شناسایی سطح دو را روشن کنید:

این راهکار مانند کلید عمل می‌کند. زمانی که شناسایی سطح دوم را روشن کنید، اگر حساب شما از هرجایی در دسترس قرار بگیرد، یک کد تایید به دستگاهی که شما تعیین کرده‌اید ارسال میگردد.

با این کار اگر شخصی حتی نام کاربری و کلمه عبور شما را داشته باشد نیز، نمی‌تواند بدون اطلاع شما وارد حسابتان شود.

از مدیریت کننده کلمه عبور استفاده کنید:

مشکل استفاده از کلمات عبور قوی به شیوه ای که توضیح داده شد آن است که به راحتی فراموش می‌شود. اگر پسورد را در دفترچه یادداشت یا پشت یک کارت ویزیت بنویسید دیگر امنیت معنایی نخواهد داشت.

با توجه به این موضوع، استفاده از مدیریت کننده کلمه عبور اهمیت پیدا میکند. مدیریت کننده کلمه عبور، برای تمام سایتهایی که استفاده می‌کنید، یک کلمه عبور کد شده ایجاد می‌کند. به یاد آوردن این کلمات عبور ناممکن است، برای همین هم تنها نیاز است که شما یک پسورد را برای ورود به حساب، به خاطر داشته باشید.

می‌توانید بدین منظور از نرم‌افزارهای lastpass، ۱password، Dashlane و KeePass  استفاده کنید.

در نظر داشته باشید که کلمه عبور نرم افزار مدیریت‌کننده کلمه عبور شما نیز باید تا حد ممکن قوی و خاص باشد. می‌توانید از راهکارهایی که در مورد اول ذکر شد بدین منظور استفاده کنید.

برگرفته از
Cnet
لینک کوتاه