بررسی جامع از پرتره‌های نئو امپرسیونیست به چاپ رسید

نویسنده:

۱۰:۰۰:۰۶

موزه هنری ایندیاناپولیس در همکاری با انتشارات دانشگاه ییل (Yale University Press) اولین بررسی جامع از پرتره‌های نئو امپرسیونیست (Neo-Impressionist) را منتشر کرده است. "پرتره نئو امپرسیونیست، 1886-1904"، توسط دکتر جین بلوک (Dr. Jane Block)، پروفسور دانشگاه ایلینوی، با همکاری الن و. لی (Ellen W. Lee) سرپرست ارشد موزه هنری ایندیاناپولیس نوشته شده است.
این کتاب 256 صفحه‌ای توسط طراحان MIKO McGinty و Rita Jules طراحی شده همراه نمایشگاه آینده موزه هنری ایندیاناپولیس با نام چهره به چهره: پرتره نئو امپرسیونیست 1886-1904به فروش خواهد رسید.
دکتر چارلز ال. ونبل ((Dr. Charles L. Venable مدیر مسئول موزه می‌گوید "موزه هنری ایندیاناپولیس در ایالات متحده مجموعه‌ای جامع از هنر امپرسیونیست نو در این کشور می‌باشد و ما نقش مهمی در مطالعه و حفاظت از این آثار و اطلاعات داریم. این یک گام خوب و طبیعی برای ما و برای کاوش عمیق تر به جنبه تصویری از جنبش امپرسیونیست نو بوده است."
عدم توجه اختصاصی به پرتره نئو امپرسیونیست‌ها توسط بلوک، نویسنده‌ و محقق برجسته‌ای که به طور گسترده در زمینه هنر و فرهنگ فرانسه و بلژیک قرن 19 تحقیق کرده است، تشخیص داده شد. همکاری گسترده او با لی، منجر به برگزاری نمایشگاه و انتشار مجموعه نئو امپرسیونیست شده است. لی می‌گوید "شاید توسعه نقاشی‌های ژرژ سورا در نئو امپرسیونیسم بود که به شدت به دنبال رنگ‌های درخشان و نور طبیعی، مناظر و صحنه‌های دیگری از زندگی در فضای باز می‌گشت و گویی به آن‌ها گره خورده بود. این موضوعات اصلی بنیانی برای تجزیه و تحلیل در روش و تکنیک‌های خود شد. پرتره نئو امپرسیونیست 1886-1904، به بررسی نقش پرتره در درون جنبش و چگونگی ورود آن را به فرهنگ در اواخر قرن 19 فرانسه و بلژیک می‌پردازد."

یاسمن فراهانی فرد

برگرفته از
پرتره‌های نئو امپرسیونیست
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه