چگونه لپتاپ خود را تمیز کنید

نویسنده:

۱۲:۳۷:۳۲

تمیز کردن لپتاپتان نه تنها منجرب‌ به افزایش طول عمر آن می‌شود، بلکه می‌تواند باعث افزایش طول عمر خودتان هم بشود. کیبرد کامپیوتر محل رشد آلودگی‌هاست. مرکز کنترل بیماری‌های آمریکا توصیه می‌کند کیبرد و موس و هر چیز دیگری که زیاد لمس می‌شود را به صورت مداوم تمیز کنید. وقتی کیبرد و موس خود را تمیز می‌کنید، فرصت خوبیست که صفحه نمایشگر آن را نیز تمیز کنید. تمیز کردن صفحه نمایشگر کمک میکند که کار خود را بهتر و لذت بخش‌تر انجام دهید.

چگونه کیبرد را تمیز کنید:

لپتاپ را خاموش کنید و باطری آن را جدا کنید.

لپتاپ را باز کنید.

آن را برعکس کنید و آرام به آن ضربه بزنید تا از شر خورده ریزه ها خلاص شوید.

هوای فشرده را بر روی کیبرد خود اسپری کنید. این کار کثیفی‌هایی را که بین کلیدها گیر کرده‌اند می‌برد.

لپتاپ را بر روی یک سطح صاف قرار دهید و کیبرد را با جارو برقی، درحالی که یک برس کوچک به سر آن وصل است، تمیز کنید.

یک پارچه کتانی را کمی به الکل آغشته کنید و آن را بر رو و بین کلیدها بکشید. مطمئن شوید که پارچه فقط نمدار است و خیس نشده است.

بعد از آن از ژل تمیز کننده CyberClean  بر روی کیبرد استفاده کنید. از دستورالعمل موجود بر روی بسته بندی آن استفاده کنید. CyberClean را می‌توانید از فروشگاه های بزرگ و فروشگاه‌های آنلاین تهیه کنید.

چگونه صفحه نمایشگر را تمیز کنید:

هوای فشرده را بر روی صفحه اسپری کنید تا خاک‌های سطحی آن پاک شوند.

محلولی با ترکیبی برابر از سرکه سفید و آب مقطر درست کنید.

محلول سرکه را بر روی یک پارچه اسپری کنید و به آرامی بر روی صفحه بکشید.

می‌توانید صفحه نمایشگر خود را با تمیز کردن مداوم آن توسط پارچه های میکرو فیبری که مخصوص کامپیوترها طراحی شده‌اند، تمیز کنید. همیشه پیش از استفاده از محصولات تمیز کننده برای صفحهLCD ، دفترچه راهنمای آن را مطالعه کنید.

اگر موس خارجی دارید، فراموش نکنید که آن را نیز تمیز کنید. این قطعه ساده‌ترین بخش برای تمیز کردن است. محلول سرکه را بر روی پارچه اسپری کنید و بر روی موس خود بکشید. فراموش نکنید که موس را بچرخوانید و زیر آن را نیز تمیز کنید.

برگرفته از
howstuffworks
لینک کوتاه