آیا بابت قطعی‌های اینترنت به کاربران خسارت پرداخت می‌شود؟

نویسنده:

۱۱:۳۶:۵۴

 
در حال حاضر نیز برای ارائه‌ خدمات اینترنتی به کاربر نهایی معمولا قرار‌داد‌هایی نوشته می‌شود و براساس قرار‌داد مشترک می‌تواند خدماتی به شکل‌های طلایی، نقره‌ای یا برنزی دریافت کند که در هر یک از این سطوح میزان قطعی مشخص شده و در صورتی که شرکت ارائه‌کننده اینترنت آن را رعایت نکند ملزم به پرداخت مبلغی به عنوان خسارت به کاربران خود خواهد شد.
 
این قرارداد SLA یا همان توافقنامه سطح سرویس است که میان شرکت ارتباطات زیرساخت و شرکت‌های ارائه کننده اینترنت و در گام بعد میان این شرکتها و کاربر نهایی به امضاء می‌رسد. و براساس آن شرکت ارتباطات زیرساخت مکلف می‌شود در صورت بروز مشکل در خدمات رسانی مبلغی را به عنوان خسارت به شرکتهای اینترنتی پرداخت کند تا آنها هم این رقم را به کاربران خود بپردازند.
 
اما متاسفانه کاربران بسیار کمی در ایران دریافت این خسارت را تجربه کرده‌اند و در موارد متعدد شرکتها، عدم پرداخت این مبلغ از سوی شرکت زیرساخت را دلیلی برای عدم ارائه SLA به مردم می‌دانند.
 
مدیر عامل مخابرات استان تهران نیز عقیده دارد که: «حقیقت آن است که این قرار‌داد میان شرکت مخابرات و شرکت ارتباطات زیرساخت آنگونه که باید اجرایی نشده است. با این وجود ما تلاش داریم که امسال SLA واقعی را اجرایی کنیم. زیرا اعتقاد ما آن است که اگر مشترک این را حس کند شرکت ارائه کننده اینترنت حافظ منابع اوست به آن شرکت وفادار خواهد شد.»
 
وی در ارتباط با اینکه علی رغم اظهارات او کاربران گلایه‌های متعددی از کیفیت اینترنت مخابرات دارند، گفت: «کیفیت اینترنت مخابرات در سال جاری تغییر بسیاری کرده، البته با این وجود خود من به عنوان یک کاربر از کیفیت اینترنت راضی نیستم.»

 
برگرفته از
قطعی‌های اینترنت
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه

0 دیدگاه برای “آیا بابت قطعی‌های اینترنت به کاربران خسارت پرداخت می‌شود؟”