چگونه از ایجاد یک نرم‌افزار برای کسب و کار خود سود ببرید؟

نویسنده:

۰۹:۱۵:۰۷

 هدف نهایی هر تجارتی رشد کردن‌است و این کار تنها زمانی اتفاق می‌افتد که کاربران خود را از تمام جهات هدف قرار دهید. از این رو، نرم‌افزارهای موبایل یک ابزار ضروری برای کسب و کارها شده‌اند، چرا که مردم از کامپیوتر به موبایل رو آورده‌اند. با پیشرفت در ظرفیت‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری تلفن‌های همراه، اکنون می‌توان کارهای پیچیده‌ای را بر روی این دستگاه‌ها، به راحتی انجام داد. با توجه به نوع کسب وکارتان، اهمیت داشتن نرم افزار سنجیده می‌شود.

برای کسب و کارهایی که مستقیما با مشتریان سروکار دارد، نرم‌افزارهای موبایل می‌تواند امکان دسترسی به افراد بیشتر و ارائه خدمات به آن‌ها را فراهم کند. برای مثال اگر شما تاکسی سرویس دارید، نرم افزار می‌تواند بسیار برایتان مفید باشد. با استفاده از تکنولوژی‌های پیشرفته، می‌توانید موقعیت مشتری را تشخیص دهید و امکانات بهتری را برای آنها فراهم کنید.

حتی اگر کسب و کارتان به نحویست که نیاز به ارتباط روزانه با مشتریان ندارد، نرم‌افزار می‌تواند برای آنها مفید باشد. برخی کسب و کارها تنها با فروشندگان در ارتباط هستند. این کسب و کارها نیز برای عملکرد سریع، نیاز به نرم‌افزار موبایل دارند. نرم‌افزارها همچنین می‌توانند برای ارتباط درون سازمانی به کار بروند، به نحوی که به مدیران امکان این را بدهد که حتی درحال حرکت از رویدادهای جدید باخبر شوند.

با وجود میلیارها گوشی هوشمندی که دارای سیستم های عامل متفاوتی هستند، عرصه دیجیتال دگرگونی عظیمی بوده است. پیش‌بینی می‌شود که ترافیک اینترنتی ایجاد شده توسط تلفن‌های هوشمند از ترافیک ایجاد شده توسط لپ‌تاپ‌ها و کامپیوترها بیشتر شود. در چنین شرایطی بسیار مهم است که کسب و کار شما بر روی موبایل‌ها از طریق یک نرم‌افزار فعال باشد تا مشتریان خود را از دست ندهید.

مزایای ایجاد نرم افزار برای کسب و کارتان

تعامل بهتر کاربران

کاربران موبایل نرم افزارها را دوست دارند. اگر کاربران بتوانند سرویس‌ها و خدماتی را که یک کسب و کار از طریق نرم‌افزار ارائه می‌کند بهره ببرند، میزان تعامل آنها و احتمال باقی ماندنشان بالاتر خواهد رفت. شما می‌توانید پیشنهادات خوبی را بر اساس شرایط به مشتریانتان ارائه کنید.

شناخته شدن برندتان

اگر شرکت شما نوپا است، نرم‌افزارها می‌توانند برای برند‌سازی بسیار موثر باشند. نرم‌افزار می‌تواند باعث شناخته شدن برندتان و همچنین مستحکم شدن آن شود. برای شرکت‌های با سابقه بیشتری که می‌خواهند وارد حوزه موبایل شوند ،نرم‌افزار می‌تواند برند آنها را شناخته شده کند. از آنجا که نرم‌افزارها به صورت مستقیم با کاربران در ارتباط است، وجود آنها می‌تواند از چندین طریق احساس شود.

افزایش علاقه

زمانی که نرم‌افزاری برای کسب و کار خود می‌سازید، می‌توانید محصولات و خدمات خود را به راحتی به نمایش بگذارید. نرم‌افزار می‌تواند توسط مشتریان آینده‌نگر جهت کسب اطلاعات در رابطه با تجارت تنها با یک ضربه، مورد استفاده قرار بگیرد. این امر می‌تواند منجر به افزایش سطح علاقه مشتریان و در نتیجه سود کسب و کار شود. زمانی که محتویات نرم افزار را به روز می‌کنید، کاربران می‌توانند مشتاقانه پیشنهادهای جدید را پیدا کنند. .

تجربه کاربری بهتر

موفقیت یک کسب و کار پیرامون تجربه کاربران آن می‌چرخد. از آنجا که رقابت شدیدی بین شرکتهای موجود در بازار است، موفقیت به میزان زیادی به تجربه‌ای که نرم‌افزار شما برای کاربران فراهم می‌آورد وابسته است. تجربه‌ای که فارغ از هرگونه پیچیدگی و هیاهو باشد مورد استقبال کاربران قرار می‌گیرد. می‌توان طراحی تجربه کاربری را با در نظر گرفتن چند پارامتر از جمله مخاطب مورد نظر، گستره نرم‌افزار و سایر پارامتر‌ها انجام داد.

افزایش رشد

رشد کسب و کار توسط نرم افزار بسیار ساده می‌شود. نرم افزارها درون گوشی هستند و امکان ارتباط با کاربر را فراهم می‌کنند. می‌توانید از طریق نرم‌افزار اعلان‌هایی را ارسال کنید و پیشنهادات و تخفیفات جدید را به آنها اعلام کنید. حتی سطح پایینی از مکالمه، می‌تواند فروش را به میزان زیادی افزایش دهد.

بیشتر دیده می‌شوید

برای این که برندتان به خاطر سپرده شود، دیده شدن کلید اصلیست. وقتی کاربران برند شما را ۲۰ بار در روز ببینند، احتمال آن که آن را با خاطر بسپارند بسیار بالا میرود. نرم‌افزارها دیده شدن را بالا می‌بردو باعث بهتر شناخته شدن برند می‌شوند. بیشتر در دید بودن باعث می‌شود در جست و جوها نیز بیشتر دیده شوید.

درک کردن بهتر از کاربران

آگاه بودن نسبت به علایق و عدم علایق کاربران کمک می‌کند که پیشنهادهای مناسبی را برای هر کدام از آنها ارائه دهید. از ابزارهای تحلیل در نرم‌افزار استفاده کنید. ظرفیت خرید، الگوی خرید و علایق کاربران را می‌توان فهمید. بر اساس این اطلاعات می‌توان تبلیغات شخصی سازی شده و رشد بهتری را فراهم کرد.

به کاربران اعتبار دهید

می‌توانید سیاست‌های وفاداری مشتریان را از طریق نرم افزار ارائه دهید، بجای این که کارتهای امتیاز به آنها بدهید.

این وفاداری مشتریان را افزایش می‌دهد.

وجود تبلیغات متعدد در اطراف کاربران، تاثیر آنها را کاهش می‌دهد. در این وهله، نرم‌افزارها می‌توانند به افزایش و تثبیت اطمینان به شرکت و محصولات و خدماتش موثر باشد. کسب و کار می‌تواند به مشتریان نزدیک بماند و رابطه‌ی کسب و کار و کاربران را مستحکم‌تر کند.

ملاحظات نهایی

اگر نرم‌افزاری بدون آسیب رساندن به برخی موارد مشخص ساخته شود، می‌تواند نقشی جادویی برای شرکت شما داشته باشد. کسب وکارهای زیادی از طریق نرم‌افزارها منافع زیادی به دست ‌آورده‌اند و تبدیل به یک صنعت بزرگ شده‌اند. موفقیت یک کسب و کار تنها در گروی پاسخگویی به نیازهای مشتریان به بهترین شکل ممکن است. یک نرم‌افزار می‌تواند به کسب و کار امکان دسترسی به مخاطبان و ارائه خدمات مناسب برای آنها را فراهم کند.

برگرفته از
howtotech
لینک کوتاه