قیمت‌های جدید خودرو اعلام شد: کاهش قیمت، اما نه به اندازه افزایش تیرماه!

نویسنده:

۱۱:۵۰:۱۵

 
دیروز جلسه بررسی و بازنگری قیمت محصولات خودروسازان در کمیسیون صنایع و معادن مجلس با حضور مدیران وزارت صنعت، معدن و تجارت و خودروسازان برگزار شد و پس از آن گروه صنعتی ایران خودرو اعلام کرد قیمتهای افزایش یافته را براساس مصوبه تیرماه شورای رقابت کاهش خواهد داد.
 
 قیمت پژو ٤٠٥ اس.ال.ایکس در تیرماه ۹۲۸،۷۰۰ تومان افزایش پیدا کرده بود که این خودروساز اکنون ۶۶۶،۶۰۰ تومان از قیمت این خودرو کم کرد.
 
همچنین قیمت خودرو سمند ال.ایکس دوگانه‌سوز در تیرماه گذشته ۱،۴۱۶،۴۰۰ تومان افزایش یافته بود که براساس تصمیم جدید، قیمت این محصول تنها ۷۹۴،۳۰۰ تومان کاهش پیدا کرده است.
 
مدل بنزینی این محصول نیز که پیش از این ۱،۴۱۶،۴۰۰ تومان افزایش داشته، حالا ۶۵۸،۰۰۰ تومان کاهش قیمت خواهد داشت.
 
براساس تصمیم اتخاذ شده، خریدارانی که در هفته‌های گذشته سه محصول مذکور را براساس افزایش ٥,٥درصدی مصوبه شورای رقابت خریداری کرده‌اند، مابه التفاوت مبلغ پرداختی را دریافت خواهند کرد.
 
همچنین در پی برگزاری نشست کمیسیون صنایع و معادن مجلس مقرر شد گروه خودروسازی سایپا نیز قیمت محصولات پرتیراژ خود را کاهش دهد.
 
لذا براین اساس محصول ایکس ١٠٠ مدل ١٣٢ SE که پیش از این ١،٢٢٣،٠٠٠ تومان گران شده بود، اکنون قرار است تنها ٦٠٨،٠٠٠ تومان کاهش قیمت داشته باشد.
 
همچنین گروه خودروسازی سایپا در تیرماه ١،٢٧٣،٠٠٠ ریال افزایش قیمت محصول سایپا SE ١١١ را اعمال کرده بود. اکنون  ٥٠٣،٠٠٠ تومان قیمت ۱۱۱ را کاهش می دهد.
 
این شرکت در تیرماه قیمت محصول سایپا ۱۳۱ را ١،٢٥٤،٠٠٠ تومان  افزایش داده بود و اکنون تنها ٤٠٢،٠٠٠ تومان کاهش را اعمال خواهد کرد.
 
همچنین قیمت محصول تیبا گروه خودروسازی سایپا که قبلا ١،٦٤٤،٠٠٠ تومان افزایش یافته بود، به مبلغ ٤٧٣،٠٠٠ تومان ارزانتر شد.
مشتریانی که پس از افزایش قیمت اقدام به خرید نقدی کرده‌اند، مابه التفاوت کاهش قیمت با مبلغ پرداختی خود را به صورت نقدی دریافت خواهند کرد.
 
همان طور که ملاحظه می کنید، پس از افزایش قیمت های ۹۰۰هزار تومانی تا یک میلیون و ۴۰۰ هزار تومانی، اکنون تنها شاهد کاهش قیمت ۴۰۰ تا ۷۰۰ هزار تومانی هستیم. بدین معنی که علی رغم کاهش قیمت روز گذشته، محصولات این شرکت ها نسبت به قبل از تیرماه ۹۳، هنوز ۳۰۰هزار تا یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان گرانتر هستند.

 
برگرفته از
قیمت خودرو
لینک کوتاه

دیدگاه