الو! سلام، من شرلوکم!

نویسنده:

۰۱:۵۷:۲۶

 
روزهایی که مجسمه‌های مکان‌های عمومی تکه هایی از سنگ و برنز خاموش بود به پایان رسیده است. بیش از سی و پنج مجسمه در لندن و منچستر در حال پیدا کردن صدای خود می‌باشد. از 19 آگوست، آن‌ها با عابران تماس ‌می‌گیرند تا برای آن‌ها یک یا دو قسمت در مورد داستان‌های خود را تعریف کنند، یا از مبارزات و باورهای خود، و یا آن نقطه‌ای از پیاده رو که آن‌ها را به آن‌جا ختم کرد، سخن بگویند.
صحبت کردن مجسمه‌ها ایده‌ و برنامه‌ای است که توسط شرکت خصوصی "Sing London" تهیه شده است. این شرکت ماموریت خود را با عنوان "بلند کردن روح مردم" تعریف کرده و کولت هیلر (Colette Hiller) مدیر هنری کمپانی می‌گوید "حقیقت این است که بسیاری از ما به سختی متوجه مجسمه‌های که ما را احاطه کرده‌اند می‌شویم. یک روز من خودم را غرق در افکارم پیدا کردم: اگر این مجسمه‌ها می‌توانستند صحبت کنند، چه داستانی را برای ما بازگو می‌کردند؟"
بازیگران، نویسندگان و شخصیت‌های رسانه‌ای صدا و تخیل خود را به این پروژه قرض داده‌اند. "اد استپارد" (Ed Stoppard) پا در کفش شرلوک هولمز معروف، کارآگاه دوست داشتنی بریتانیا گذاشته و صدای او را بر عهده گرفته است. این مجسمه در خیابان بیکر (Baker Street) واقع است.
هر مجسمه به یک پلاک کوچک و با استفاده از یک وب، یک بارکد و یا به چیپ ارتباطات میدان نزدیک (NFC) مجهز شده است و اجازه می‌دهد علاقه‌مندان به شنیدن آن‌چه که مجسمه باید بگوید گوش فرا دهند. کافی است هر کسی گوشی‌ هوشمند خود را به سمت علامت سینگال قرار دهد. هیلر ادامه می‌دهد "لازم نیست برنامه‌ای دانلود کنید، فقط تلفن شما زنگ می‌خورد و روی آن نوشته، شرلوک هلمز با شما تماس گرفته."

 
یاسمن فراهانی فرد
برگرفته از
خلاقیت
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه