خودرو اسپورت، زیبا و الکتریکی Bentley

نویسنده:

۱۰:۰۴:۲۶

بنتلی EXP 12 Speed 6e  یک خودرو سوپر اسپورت کروکی است.

آیا تاکنون در رابطه با خودرو الکتریکی بنتلی شنیده‌اید؟ درحالی که سایر بخش‌های نمایش ژنو به موضوع سرعت پرداخته‌اند، این شرکت انگلیسی اقدام به تولید خودرو دوستدار محیط زیست کرده است.

این مدل یک خودرو دو صندلی کروکی است که ما را به یاد  Aston Martin V8 Vantage Roadster می‌اندازد.

مدل EXP 12 Speed 6e  که ما از این پس آن را Speed 6e  می نامیم، یک خودرو مفهومی است. ظاهر آن نشان می‌دهد که اگر خودرو مفهومی EXP 10 Speed 6  ساخت سال  ۲۰۱۵ کروکی بود، چه ظاهری می‌داشت.

اما فراتر از آن نشان می‌دهد که بنتلی الکتریکی چه شکلی خواهد بود. که البته به نظر می‌رسد تفاوت چندانی با بنتلی معمولی ۱۲  سیلندری بنزینی ندارد.

 

 

آقای  Gregory مدیر بخش طراحی خارجی بنتلی می‌گوید: “ما از برخی محدودیت‌های تکنیکی موتورهای احتراقی خلاص شدیم. دیگر نیازی به هواکش‌های بزرگ نداریم و می‌توان تا حدودی با مواردی از این قبلی بازی کرد. اما اگر ما هواکش را حذف کنیم، ماهیت بنتلی را حذف کرده‌ایم.”

پس تمام مشخصه‌های بنتلی همچنان حضور دارند: هواکش بزرگ کندوی عسل مانند، چراغ‌های جلو دوقلوی گرد و B‌ های درحال پرواز. ولی همه چیز کمی در مدل  Speed 6e الکتریکی تغییر کرده است. جزئیات مسی در هواکش و نماد بنتلی به کار رفته است که این الگو در داخل خودرو نیز مشاهده می‌شود.

جزئیات خارق العاده‌ای در آن به کار رفته است که قطعا از نگاه ژنو رونده‌هایی که تنها  ۲ دقیقه برای مشاهده داخل این خودرو وقت گذاشته‌اند به دور مانده است. بسیاری از سطوح توسط مس پوشیده شده‌اند و برخی دیگر به زیبایی کنگره‌دار شده‌اند. تزئینات طرح الماس درها، هر کدام تنها از یک تکه چوب تراشیده شده‌اند. و برای آنها چندین ساعت کار صرف شده است.

حتی عادی‌ترین بازدید کنندگان نیز متوجه می‌شوند که نورهای داخلی خودرو برای راننده و سرنشینان مجزا هستند و توسط تراشکاری حالت خاصی گرفته‌اند.

آقای Gregory  می‌گوید: “ما می‌خواستیم که یک ماشین مفهومی درست کنیم و من فکر می‌کنم که این فرصت خوبیست که ما این ماشین سقف باز را درست کردیم”. دکمه‌ی راکت مسی آن برای تحریک انرژی الکتریکی به پیش‌ران آن است.

البته در حال حاضر چنین کاری نمی‌کند. این خودرو مفهومی تنها انرژی الکتریکی کافی برای حرکت کردن و ایستادن آن را دارد و آن ترکیب فرضی از موتورها و باطری ها و مشخصهای نیرویی که بنتلی می‌گوید در آن وجود ندارد. یک خودرو چهار چرخ با بردار گشتاور هوشمند و توان تولیدی ۶۰۰  اسب بخار را تصور کنید.

 

 

کلیه تیم طراحی تایید می‌کند که راننده و سرنشین بین باطری‌ها خواهند نشست، نه بر روی آنها. بنتلی می‌گوید شما خواهید توانست بین لندن تا پاریس را یکسره رانندگی کنید که این یک مقدار واقع گرایانه ۴۸۰  کیلومتری است.

یک صفحه لمسی بزرگ راننده را از سرنشین جدا می‌کند که دارای یک تصویر هولوگرام از یک مرد در لباس رسمیست که نمایانگر هوش مصنوعی جهت ارتباط با خودرو است. لازم به ذکر است که دکمه لباس رسمی بر روی فرمان جهت احضار آن به کار می‌رود.

به گفته طراحان بنتلی، خودرویی مثل Speed 6e  متعلق به ۵  سال آینده است. ولی برخی پارمترهای طراحی  Speed 6e   این محصول را در زمانی نه چندان دور به یک خودرو تولیدی تبدیل می‌کند.

مدیر طراحی بنتلی،  Stefan Sielaff می‌گوید: جزئیات بسیاری بر روی خطوط و سطوح چیزیست که می‌خواهیم در زبان طراحی آینده خود به کار ببریم. و این چیزیست که در نسل بعدی Continental GT  ها که در ماه سپتامبر نشان داده خواهد شد، خواهید دید.

 

برگرفته از
topgear
لینک کوتاه

دیدگاه