نمونه اولیه تسلا مدل۳دیده شده است

نویسنده:

۱۲:۱۶:۵۴

دو هفته پس از آن که Elon Musk  مدیرعامل شرکت Tesla ویدیو شش ثانیه ای نسخه جعلی خودرو ۳۵۰۰۰ دلاری را دست انداخت، نمونه اولیه واقعی آن در ملاء عام دیده شد. روز چهارشنبه تصاویری از این خودرو در پالو آلتو آمریکا و خارج از دفتر مرکزی شرکت گرفته شد.

با نزدیک به  ۴۰۰۰۰۰ رزرو ۱۰۰۰  دلاری برای این خودرو، مسلما این خودرو پیشبینی شده ترین خودرو در تمام تاریخ خودرو سازی است. خودرویی که در حال تغییر مسیر رشد خودروهای الکتریکی است.

شیب تولید تسلا برای مدل ۳ بسیار شدید خواهد بود. برای این که Musk  بتواند تمام اهداف تولیدی خود را پاسخگو باشد، شرکت باید چیزی بالغ بر  ۴۳۰۰۰۰ مدل ۳S را تا انتهای سال تولید کند. به منظور انجام این کار باید از بزرگترین رقیب خود،BMW  سری ۳ جلو بزند.

اخرین تصاویر نشان می‌دهد که تسلا مدل ۳ برای بار دوم در کنار یک BMW  مشاهده شده است. احتمال می‌رود که مهندسین در حال مقایسه این دو خودرو هستند.

یکی از بزرگترین ابهامات باقی مانده در رابطه با مدل ۳، داخل آن و حس و حالش است. و البته این که قابلیت رانندگی خودکار آن چگونه عمل خواهد کرد. این خودروساز در حال حاضر فروش راننده خودکار را به قیمت ۳۰۰۰ دلار برای سایر مدل ها شروع کرده است و بر اساس گفته Musk در ماه ژانویه در توییتر، این قابلیت هم زمان با مدل ۳رونمایی خواهد شد.

 

 

یک تصویر غیر واضح از داخل این خودرو، یک دکمه قرمز رنگ را در نزدیکی صفحه نمایش ۱۵ اینچی آن نشان می‌دهد. چه دوست داشته باشید چه نداشته باشید، لبه صاف عقب این خودرو، یکی از خصوصیت‌های متمایز آن است. این خودرو در جلوی خود فاقد هواکش است چرا که برعکس خودروهای بنزینی، نیازی به آن ندارد.

بعد از آشکار شدن مدل ۳ ماسک اعلام کرد که هنوز تغییراتی در دماغه آن در راه است. او گفت که درحال بهبود بدنه و لبه‌ها هستند. اکنون می‌توان نتایج آن را مشاهده کرد. لبه‌ها کمی نرمتر شده‌اند و دهنه کمی پایینتر آمده و به کناره‌ها کشیده شده است. از خشن بودن آن کم شده است و هاله‌ای از ترکیب هواکش مستانگ و کاپوت پورش۹۱۱  در آن دیده می‌شود.

سال پیش ماسک اعلام کرد که شرکت در حال کار کردن برای افزایش میزان باز شدن صندوق درب عقب خودرو نسبت به مدل اولیه است (لازم به ذکر است که خودروهای تسلا دارای صندوق جلو نیز هستند، چرا که نیازی به موتورهای بنزینی ندارند و جای خود را به صندوق داده اند) که البته اگر هم تغییراتی بر روی میزان باز شدن اعمال شده است، این تغییرات بسیار نامحسوس هستند.

 

 

تسلا قصد دارد اولین مدل  ۳Sرا در ماه ژوئیه تحویل دهد. چند هزار خودرو اول آن در اختیار کارمندان شرکت که از پیش ثبت نام کرده‌اند قرار می‌گیرد و پس از آن تحویل در کالیفورنیا آغاز می‌شود.

 

 

برگرفته از
autnews
لینک کوتاه

دیدگاه