پوسترهای تنیس باعث شکستن رکورد در «سوان» شد

نویسنده:

۱۰:۱۸:۱۴

عکس‌هایی از تنیس، بوفالو بیل (Buffalo Bill)، و جنگ جهانی اول و دوم، باعث شد تا ماه آگوست فروش پوسترها در گالری سوان (Swann Galleries) منجر به رکورد شود. فروشی که در تاریخ 6 آگوست در گالری سوان رخ داد، با بیش از 800000 دلار، آن را به بالاترین جایگاه در ماه آگوست صعود داد. آخرین رکورد فروش پوستر در خانه حراج نیویورک، با رکورد 580000 دلاری در سال 2012 بوده است؛ پیشرو در فروش آن پوستر "جاب" (JOB) اثر آلفونس موچا (Alphonse Mucha) در 1896، که با برآوردی حدود 20000- 30000 دلار، در نهایت 21،250 دلار را به ارمغان آورد.
شاید جالب‌ترین بخش از فروش و مناسب‌ترین نسبت به مقتضی فصلی، مجموعه‌ای از پوستر تنیس بود. یک مجموعه خصوصی استرالیایی، که در یک قرن گذشته و در طول یک دهه ساخته شده بود، یکی از بزرگترین مجموعه‌های شناخته شده‌ای است که تا به حال به حراج وارد شده است. در میان بیش از 80 پوستر (نزدیک به یک پنجم از کل فروش) آثار، توسط استادان پوستر تنیس مانند راجر برودر (Roger Broder)، کارل موس (Carl Moos)، ادوارد پنفیلد (Edward Penfield)، و لودویگ هولواین (Ludwig Hohlwein) طراحی شده است. بالاترین فروش‌ مربوط به طراحی لودویگ هولواین به نام "Kaffee Hag" در سال  1913 با فروش 15,000 دلاری (تخمین حدودا 15000 تا 20000 دلار) و دیگری "Monte-Carlo" اثر محبوب راجر برودر در سال 1930 با فروش 16,250 دلار بودند.
"Nicholas D. Lowry" مدیر گالری سوان می‌گوید "پوسترهای تنیس از مناطق مختلفی جمع آوری شده بودند. بسیاری از مردمی که به اینجا آمدند از بازیکنان تنیس، یا علاقه‌مندان به آن بودند که متوجه شدند این یک فرصتی برای خرید یک تصویر خوب برای آن‌ها است تا در مورد یک جنبه برجسته از زندگی خود صحبت کنند. پوسترهای تنیس به ندرت برای فروش می‌آیند و تقریبا هرگز در چنین تعداد زیادی برای فروش دیده نمی‌شوند." 

یاسمن فراهانی فرد
برگرفته از
پوسترهای تنیس
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه