دست‌ها را بشویید تا آبرویتان نرود!

نویسنده:

۰۱:۱۷:۵۴

شست‌وشوی دست یک کار ساده اما در عین حال حیاتی و مهم است؛ مخصوصاً برای پزشکان و پرستاران. قرار گرفتن در معرض عفونت از طریق سر و کار داشتن با بیماران منجر به بالا رفتن خطر ابتلا در آنها می‌شود. اما به یک کمک کوک این مشکل حل می‌شود. Biovigil یک نشان با کد رنگی و سیستم حسگر را معرفی کرد که دیت پزشکانی که خوب دست‌هایشان را نمی‌شویند را رو می‌کند.
سیستم Biovigil که با حسگر کار می‌کند از رنگ‌های چراغ راهنمایی (سبز، زرد، قرمز) برای نشان دادن دفعاتی که پزشکان یا پرستاران ددست‌هایشان را می‌شوند استفاده می‌کند. این سیستم با حسگری که به لباس فرد متصل می‌شود کار می‌کند و از طریق حسگرهای اینفرارد در اتاق‌های بیمارستان گذاشته می‌شود.
این نشان‌ها ورود پرسنل به اتاق‌ها و زمان ترک کردن اتاق را دنبال می‌کنند. وقتی پزشک یا پرستار دست خود را شست، حسگر نشان را بالا نگه می‌دارد مشخص شود که بدون میکروب است. اگر نشان سبز شود، یعنی بدون میکروب هستند.
اگر دست‌ها فوراً شسته نشود، نشان زرد رنگ به علامت هشدار روشن می‌شود و مدتی پس از آن قرمز می‌شود؛ به این معنی که فرد مورد نظر باید دست‌هایش را بشوید. اینها به افراد مسئول مخابره می‌شوند و مشخص می‌شود که پزشکان و پرستاران چقدر دست‌هایشان را می‌شوید… در نهایت، شرمندگی از آن پزشکان و پرستارانی خواهد بود که نشان قرمز دارند.

سعیده اکبری

برگرفته از
Biovigil
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه