چند بازی ساده و کم‌خرج برای بزرگ‌ترها در میهمانی و دورهمی

نویسنده:

۱۱:۵۹:۰۱

بازی فقط برای کوچولوها نیست! گاهی ما بزرگ‌ترها هم وقتی دور هم جمع می‌شویم دوست داریم سرگرم شویم و از دور هم بودن لذت ببریم.

وقتی میهمانی برگزار می‌کنید، مثلاً به مناسب خرید خانه نو، جشن فارغ‌التحصیلی، جشن تولد یا هر بهانه دیگر، بازی نه تنها باعث می‌شود میهمان‌ها بیشتر سرگرم شوند بلکه باعث می‌شود بیشتر با هم در معاشرت باشید، خوش بگذرانید و از کنار هم بودن لذت ببرید. بازی و فعالیت‌ها یخ میهمان‌های غریبه‌تر را آب می‌کند؛ مخصوصاً برای افرادی که با همه میهمان‌ها آشنایی ندارند، بازی کردن می‌تواند بهترین ایده باشد.

در اینجا چند بازی را به شما معرفی می‌کنیم که برای انجام هر دوی آنها نیاز به کارت‌های شاخص دارید.

بازی اول

یک سری کارت اعداد تهیه کنید. با ورود هر میهمان، کارت را پشت به رو کنید؛ به طوری که اعداد در پشت قرار بگیرند. نام هر میهمان را در طرف خالی بنویسید و کارت را به لباس میهمانان طوری بچسبانید که همه بتوانند اسم او را بخوانند. بعد از اینکه کمی از میهمانی گذشت و همه با یکدیگر احوالپرسی و معاشرت کردند، از میهمانان بخواهید که کارت خود را به سمت اعداد برگردانند. حالا همه میهمان‌ها شماره را یادداشت می‌کنند؛ از یک تا هر تعداد نفر میهمانی که در محل حضور دارند. حالا میهمان‌ها باید کنار هر عدد اسم آن شخص را بنویسند. برنده کسی است که بیشترین تعداد اسامی و اعداد را درست حدس زده باشد.

بازی دوم

بازی دیگر بدین صورت است که با ورود هر میهمان یک کاغذ سفید به پشت او می‌چسبانید. به هر کدام از میهمان‌ها یک خودکار می‌دهید. هنگامی که میهمانی به روال همیشگی در جریان است و میهمانان با یکدیگر در معاشرت هستند، گهگاه آنها را متوقف می‌کنید و از آنها می‌خواهید که عبارتی را روی کاغذِ پشت همدیگر یادداشت کنند. به همه میهمانان خاطرنشان کنید که از نوشتن عبارات بی‌ادبانه بپرهیزند و عبارات خنده‌دار و سرگرم‌کننده بنویسند. سپس، شب که شد، بعد از اینکه میهمان‌ها یادداشت‌هایی را نوشتند، نوبتی برخی از یادداشت‌ها را بلند بخوانند.

بازی سوم

وقتی همه میهمان‌ها در یک اتاق جمع شده بودند، یک شیء کوچک به آنها نشان دهید. وقتی همه آن را مشاهده کردند، به اتاق دیگر بروید و آن شیء را جایی پنهان کنید. مطمئن شوید که میهمان‌ها شما را در حال اختفای آن نمی‌بینند اما وسیله مورد نظر را جایی ساده پنهان کنید. از میهمان‌ها بخواهید خانه را بگردند و آن شیء را پیدا کنند. وقتی یکی از میهمان‌ها به محل اختفا پی برد، به اتاق نشیمن برمی‌گردد و بقیه همچنان به دنبال آن شیء می‌گردند. این بازی تا زمانی ادامه خواهد داشت که همه به محل سوژه پی ببرند.

بازی چهارم

میهمان‌ها را به چند دسته تقسیم کنید. به هر تیم یک چسب ماتیکی بدهید. قبل از میهمانی، نوارهای مستطیل‌شکلی از مقوا را برش بزنید. سپس این نوارها را گوشه و کنار خانه پنهان کنید. در هنگام میهمانی، اعضای تیم به دنبال نوارها خواهند گشت و با استفاده از چسب ماتیکی آنها را به هم متصل می‌کنند تا یک زنجیره ایجاد کنند. پس از گذشتن مدت زمان خاصی، هر گروهی که زنجیره طولانی‌تری درست کرده بود برنده است. حتماً به تعداد ۱۰۰ تا یا بیشتر نوار مقوایی درست کنید.

برگرفته از
eHow
لینک کوتاه