فروش اولین کتاب کمیک در «eBay» در مرز شکست رکورد

نویسنده:

۰۱:۴۲:۳۲

 
در تابستان امسال با تسلط فیلم‌های ابرقهرمانی بر سینماهای دنیا، تعجب آور نیست که مردم برای دیدن کتاب کمیک این فیلم‌های پر فروش در حراج‌ها استقبال می‌کنند. "دارن آدامز" (Darren Adams) صاحب "Pristine Comics" یک نسخه نادر از شماره اول کمیک اکشن را در "eBay" برای فروش گذاشته است و با پیشنهاد فعلی در حال حاضر با قیمت 2،002،038 دلار می‌توانست رکورد برای گران قیمت‌ترین کتاب کمیک تا کنون را داشته باشد. کمیک اکشن # 1 برای اولین بار در سال 1938 توسط "DC کمیک" چاپ شده بود، و برای اولین فرم و ظاهر از سوپرمن معروف می‌باشد. نسخه دیگری از همان مجموعه کمیک در حراج 2011 رکورد 2،161،000 دلاری را داشته است. حراج آدامز در 24 آگوست به پایان می‌رسد.
آدامز در لیست فروش خود می‌نویسد "این به عنوان یک جام مقدس کمیک محسوب می‌شود و با صفحه‌های سفید تمام عیار که وجود دارد، بهترین درجه از نسخه آن است. این… این مونالیزای کمیک‌ها می‌باشد و به تنهایی با ارزش‌ترین کتاب کمیکی است که تا به حال به چاپ رسیده است."
حراج آنلاین در تاریخ 14 آگوست با 0.99 دلار راه اندازی شده بود، و از آن زمان به بیش از 2،000،000 دلار افزایش یافت. آدامز در ادامه لیست نوشته است که بخشی از درآمد حاصل از آن به بنیاد کریستوفر و دانا ریو (Christopher & Dana Reeve Foundation) تعلق خواهد داشت.
کمیک دارای سابقه رنگارنگی است، و می‌توان گفت که کتاب کمیک جایگاه اسطوره‌ای در جهان به دست آورده است. کپی دیگر از آن نسخه نیز از بازیگر معروف و کلکسیونر کمیک "نیکلاس کیج" (Nicholas Cage) در سال 2000 به سرقت رفته بود و در سال 2011 یافت شد و در نهایت در "ComicConnect" به قیمت 2،100،000 دلار به فروش رسید.

یاسمن فراهانی فرد

برگرفته از
کتاب کمیک
لینک کوتاه
برچسب ها