چگونه توسط یک سایت خبری درآمدزایی کنید

نویسنده:

۰۶:۳۷:۴۲

روزنامه‌ها و مجلات قرن‌ها جهان روزنامه‌نگاری و نشر را تحت سلطه داشتند. قبل از به وجود آمدن اینترنت، چاپ رسانه اصلی‌ترین راه برای ناشران برای ارتباط با مردم و هر فرد برای اطلاع از آخرین اخبار محلی یا بین‌المللی بود.

آن زمان روزنامه‌ها و مجلات انقلابی بودند. ولی امروزه اوضاع تغییر کرده و همچنان هم تغییر می‌کند. خبرنگاری دچار تحول عظیمی شده است که نشأت گرفته از تکنولوژی و اینترنت است. امروزه اکثر ناشران خبر بیشتر تمرکزشان را روی ارائه‌های دیجیتال و آنلاین میگذارند.

متقاضیان خواستار دسترسی سریع به وقایع و اخبار می‌باشند و آن‌ها می‌توانند آن را از طریق اینترنت انجام دهند. هرچند برای تجهیزات دیجیتال خبرنگاری فرصت والایی برای جذب خواننده وجود دارد اما همچنان مشکلاتی وجود دارد. درآمد زایی یکی از این مشکلات است.

بی‌شک ناشران راهکارها و مکانیسم‌های گوناگونی برای درامد زایی استفاده می‌کنند. برخی از این راه‌ها که تارنماهای خبری از آن به‌صورت آنلاین یا آفلاین پول‌سازی می‌کنند در پایین توضیح داده شده‌اند.

آنلاین، بر روی سایت

امروزه علیرغم وجود تعدادی نشریه چاپی، تمرکز اصلی نشریات روی دامنه آنلاین است. چرا که داشتن عملگرهای آنلاین نه تنها هم ارزان‌تر است و هم نگهداری آن‌ها راحت‌تر است، بلکه باوجود آن‌ها دسترسی به خواننده راحت‌تر می‌شود. و در بخش تبلیغات تمامی بازدیدکنندگان جدید و قدیمی پتانسیل بهره زا بودن دارند.

با بازدید کردن از تارنمای هر نشریه رایگان شما بی‌شک به تبلیغات مختلفی بر خواهید خورد. تبلیغات اعم از برنوشته‌ها و لینک‌ها منبع اصلی درآمد اکثر سایت‌های خبری هستند. شرکت‌ها می‌توانند مبلغ مستقیمی به ناشران جهت نصب تبلیغات آن‌ها به تارنمای خبری پرداخت کنند، هرچند پرداخت به ازای هر کلیک هم رایج است.

در این صورت تبلیغ‌کننده به ازای هر کلیک روی آن تبلیغ به شرکت خبری پول پرداخت می‌کند. شرکت‌هایی از قبیل تبلیغات گوگل و تبلیغات ماکروسافت بینگ معمولاً وابسته به پرداخت به ازای هر کلیک‌اند و پول‌های زیادی با نصب تبلیغات روی تارنماها به دست آورده‌اند.

شرکت‌ها توان این رادارند که پول زیادی توسط تبلیغات به دست آورند ولی مشکلاتی وجود دارد. همه خواننده‌ها علاقه‌مند به این نیستند که توسط تبلیغات در یک تارنما احاطه شوند، پس از برنامه‌های مسدودکننده تبلیغات استفاده می‌کنند. این برنامه‌ها به‌صورت خودکار تبلیغات موجود در تارنما را مسدود می‌کنند.

منابع درآمد زایی آنلاین دیگری نیز وجود دارد. برخی مؤسسات خبری بزرگ بر روی تارنمای خود درگاه‌های پرداخت تعبیه کرده‌اند که از خوانندگان می‌خواهد برای دسترسی به نسخه کامل نام‌نویسی کنند و مبلغی بپردازند.(در برخی موارد برای دسترسی به تمام محتوا). با واکنش‌های مختلفی روبه‌رو شده است ولی ایده پایه‌ای این است که تمام محتوای آنلاین باید در نسخه کامل آورده شود. شرکت‌ها همچنین می‌توانند برای محتوای تبلیغاتی پشتیبان بگیرند.

جایگاه یک تارنما در فضای مجازی نیز می‌تواند روی درآمد تأثیر گذارد. ناشران هرروزه سرمایه‌گذاری بیشتری روی متخصصان بهینه‌سازی موتور جست‌وجوگر می‌کنند و تلاش می‌کنند تا تارنمای خود را در صدر لیست‌های موتورهای جست‌وجوگر قرار دهند.در بخش کلی بازاریابی اینترنتی، بهینه‌سازی موتورهای جست‌وجوگر بر اساس مکانیسم موتورهای جست‌وجوگر عمل می‌کنند. با استفاده از چیزهای نظیر لغات کلیدی بهین جایگاه تارنما را بالا می‌برند. (ضمناً ما اکنون نکاتی به شما ارائه دادیم تا جایگاه تارنمای خود را بالا برید.)

آنلاین و بیرون از سایت

قطعاً ناشران املاک آنلاین دیگری هم دارند که مدنظر قرار دهند. در کل، وقتی سخن از موفقیت در خبرنگاری آنلاین است، رسانه اجتماعی یک بخش بزرگ از پازل است. با حضور داشتن در سایت‌هایی از قبیل توییتر و فیس‌بوک، تارنماهای خبری پیروان بیشتری پیدا می‌کنند و یک برند رسانه‌ای هر چه پیروان بیشتری پیدا کند فرصت بهتری برای پول‌سازی دارد.

در کنار نشر محتوای پشتیبانی توسط ناشران خبر، آن‌ها تبلیغاتی روی خبر مایه‌های خود می‌گذارند. این برای ناشران خوب است که پیروان سازمان‌یافته زیادی را جمع کنند. اما علائم سؤالی در مورد اصول و اخلاقیات در این حیطه وجود دارد، این فعالیت که به‌سادگی پشتیبانی نام‌گرفته است.

استفاده از رسانه اجتماعی راهی برای ناشران برای بازاریابی محتوای خود و گرفتن لینک است. بسیاری از شبکه‌های اجتماعی به شرکت‌ها امکان ارتقا محتوا می‌دهند که راهی ساده و سریع برای رسیدن به شنونده خوب است. ناشران تخصصی و خبری با استفاده از ابزارهای ویژه‌ی پشتیبانی می‌توانند محتوا را با مربوط‌ترین آدم‌ها برسانند، چیزی که برای نشریه‌ها برای پوشش جایگاه متخصصان است.

آفلاین بر روی برند

برای موفقیت در خبرنگاری قرن ۲۱ ناشران باید درک دیجیتال داشته باشند. ولی این بدان معنا نیست که آن‌ها نباید به فکر پول درآوردن به شکل آفلاین باشند. تعدادی سازمان هستند که می‌خواهند با مخاطبین خود ارتباط داشته باشند و در زندگی حقیقی فهم برندی به وجود آورند.

برگزاری همایش‌ها و اجلاس‌ها یک‌راه رایج برای انجام دادن آن است. بسیاری از ناشران مراسم مخصوص به خود را برگزار می‌کنند. چه یک مراسم عادی یا خاص باشد، محبوبیت خود را بسیار بالا می‌برند و شرکت‌های بزرگی برای پشتیبان شدن پیدا می‌کنند.

برخی تارنماها مراسم جایزه دهی خود را سازمان می‌دهند که می‌تواند چه در روابط کسب‌وکار به کسب‌وکار چه در روابط کسب‌وکار با مشتری رخ دهد. مثلاً یک تارنمای ارائه‌کننده کالا ممکن است بهترین کالای سال را انتخاب کند درحالی‌که یک تار نمای خبری ممکن است جوایزی به بهترین کارآفرینان و استارت آپ ها تقدیم کند. هر چه باشد شرکت‌ها معمولاً پشتیبان‌هایی با خود همراه می‌کنند.

آفلاین و بدون برند

هرچند یک اصل مهم برای سازمان‌های خبری و ناشران ارتقا برند خود و ساخت روابط است، ولی برخی خدمات خود را به شرکت‌های ثالث می‌دهند. معمولاً ناشرانی که کار مشاوره‌ای انجام می‌دهند منابع در دسترس بسزایی دارند.

ناشران اکثر در بخش‌های تخصصی کارهای مشاوره‌ای تقبل می‌کنند، این‌طور که آن را کامل از محتوای خود جدا می‌کنند. برندهای ثالث به ناشران مطرح پول می‌دهند تا یک محتوای اصیل برایشان به وجود آورند تا خدمات و محصولاتشان را ارتقا دهند. محتوای برند می‌تواند هر چیزی مانند مقاله‌های معمولی تا کمپین‌های تبلیغاتی باشد.

شرکت‌ها با کمک ناشران مورد احترام به خبرنگاران و متخصصان رسانه‌ای که از بهترین‌ها هستند دسترسی دارند. مؤسسات همچنین برای افزایش درآمد زایی می‌توانند پیشنهاد حرفه‌ای کردن قسمت‌هایی مانند عکاسی، فیلم‌برداری و بازاریابی آنلاین را بدهند.

در طی سال‌های اخیر بحث زیادی دراین‌باره شده است که نشریات آنلاین، خبرنگاری که ما می‌شناسیم را از بین می‌برد. سؤال بزرگ این است که ناشرانی که شعور تکنولوژیک دارند چگونه از محتوایی که هرچند مردم به آن تمایلی نداشته باشند درآمد زایی کنند؟ باوجود این مشکلات، ناشران در حال پیدا کردن راه حل می‌باشند و شکی نیست که شاهد ظهور تکنیک‌های جدید همگام با رشد اقتصادی در آینده باشیم.

برگرفته از
techradar
لینک کوتاه