انقلاب در شبکه‌های اجتماعی

نویسنده:

۰۱:۰۷:۵۴

این تابستان برای کشور آلمان در بین مردم این کشور، تابستان رکوردها لقب گرفته است. تیم فوتبال این کشور به قهرمانی جام جهانی رسید در حالی که میروسلاو کلوزه، توانست رکورد گل زنی در تاریخ این مسابقات را بشکند. اما رکورد شکنی آلمانی ها به ابنجا ختم نشد. کمی پس از جام جهانی فوتبال در برزیل، در یکی از نقاط کره زمین، یک علاقه مند به برند مرسدس بنز با فشاردادن کلیک ماوس خود بر روی آیکون آبی رنگ Like در شبکه اجتماعی فیس بوک، تعداد علاقه مندان به برند مرسدس بنز را در این شبکه اجتماعی به 15 میلیون رساند.
کمپانی مرسدس بنز برای بزرگداشت هر یک میلیون افزایش طرفداران در فضای مجازی و شبکه فیس بوک، اثری هنری با مظمونی بین المللی را به یک هنرمند خاص برون سپاری می کند تا این اثر تقدیم به طرفداران این برند افسانه ای گردد. افتخار خلق این اثر این بار نصیب یک هنرمند اهل کشور آلمان به نام Thitzگشته است که با خلق اثری مفهومی با نام کیسه کاغذی، هنر خود را تقدیم به طرفداران مرسدس بنز کرده است.
خلق این اثر با ارسال کیسه ها و ساک های دستی کاغذی از طرف هوادران مرسدس بنز در این شبکه اجتماعی شکل گرفته است. این هنرمند با انتخاب 100 ساک کاغذی خاص و رنگ آمیزی آنها در لایه های مختلف، اثر خود را به گونه ای خلق کرده تا بتواند چند ملیتی بودن برند مرسدس بنز را به خوبی بیان کند. وی با ترکیب بندی آنها و استفاده از تکنیک کلاژ، این رویداد بزرگ را به روایتی هنری و مفهومی تقدیم هوادران کرده است.
ایده اصلی در این اثر، تحرک، برندها، مردم و روابط بین المللی بوده که نه تنها هسته اصلی این اثر هنری می باشد، بلکه سیاست کلی مرسدس بنز را نیز تشکیل می دهد.
برگرفته از
شبکه‌های اجتماعی
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه