نمایش آثار «فرانک اورباخ» بعد از مرگ دوستش «لوسین فروید»

نویسنده:

۰۴:۳۰:۴۶

 
آثار "فرانک اورباخ" (Frank Auerbach) توسط "لوسین فروید" (Lucian Freud) در طول زندگی‌اش جمع آوری شده بود و تا زمان مرگ خود در سال 2011 آن‌ها را بر دیوار خانه‌اش داشت. لوسین فروید این طراحی‌ها و نقاشی‌ها را که تصور می‌شود از مهم‌ترین مجموعه‌های خصوصی از آثار آورباخ است، در طول سال‌های فراوان در ساختمان خود جمع آوری کرده بود. در اوایل سال جاری، این مجموعه به جای مالیات بر ارث توسط "HM Government" پذیرفته شده است و به هنر شورای انگلستان (Arts Council England) تحویل داده شد تا برای عرضه در موزه‌ها و گالری‌های عمومی اختصاص داده شود.
آثار به نمایش درآمده مربوط به طول زندگی حرفه‌ای اورباخ، از روزهای دانش آموزی خود اواخر دهه 1940 تا سال 2007 می‌باشد. این هنرمند بارها و بارها به سوژه‌های مشابه در طی چند دهه باز می‌گشت و به طور مداوم در حال پیدا کردن راه‌های جدید و متفاوت برای کشف ویژگی‌های غیر قابل تعریف و احساس خام تحریک شده توسط اشکال و سازه‌هایی که می‌دید، بوده است. این مجموعه بیشتر شامل دو موضوع می‌باشد که او همواره به همان‌ها رجعت داشته بود؛ چشم اندازهای لندن و پرتره از دوستان و بستگان هنرمند که برای مدت طولانی برای اورباخ می‌نشستند. آثار پرتره‌های کشیده شده بر روی کاغذ بیانگر یک گروه صمیمی از دوستان شامل "Estella"، "Olive West" مدل اصلی خود در بین سال‌های 1950 تا 1973 و همسرش جولیا (Julia) می‌شود.
از این مجموعه یک گروه از پنج طراحی هم‌چنین شامل، کارت‌های تولد بوده است که نشان دهنده دوستی و احترام که آورباخ و فروید برای یکدیگر قائل بوده‌اند، می‌شود.

یاسمن فراهانی فرد

برگرفته از
مجموعه خصوصی فرانک اورباخ
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه