سرقت هنری دیگری در ایتالیا

نویسنده:

۰۴:۳۹:۰۶

 
کمتر از دو هفته پس از سرقت یک نقاشی بزرگ Guercino از یک کلیسا در مودنا (Modena)، سه پانل نقاشی قرن پانزدهمی کوچک از  Castello Sforzesco در میلان سرقت شده است. این نقاشی‌ها متعلق به یک قلعه‌ی  قرن 15، اقامتگاه تاریخی از قلمرو یک دوک میلانی بوده است. این پنل‌ها اثر یک هنرمند مرد ناشناس، بر روی دیوار‌های موزه هنر قرار گرفته بود تا زمانی‌که یک محافظ امنیتی متوجه ناپدید شدن آن‌ها در طول ساعات کاری در بعد از ظهر شنبه می‌شود.
این پنل‌ها در گالری بدون دوربین‌های مراقبتی و نظارت نصب شده بودند و مدیر موزه، "فرانسیسکا تاسو" (Francesca Tasso) به روزنامه ایتالیایی "La Repubblica" گفت "در حالی که به نظر می‌رسد سرقت برنامه ریزی شده است، این آثار از ارزش نسبتا کمی برخوردار می‌باشند."
طبق گزارش "La Repubblica" بخشی از آثار در اواخر قرن 19 به مجموعه هنری موزه اهدا شده است و می‌تواند در بازار حدودا با قیمت 5000 € به فروش برسند.
تاسو می‌گوید، این موزه با توجه به اقدامات برای افزایش امنیت مورد نیاز، از جمله نصب و راه اندازی دوربین‌های بیشتر و اتاق مخصوصی برای بررسی کیسه‌های بزرگ‌تر بازدید کنندگان، در آینده از امنیت بیشتری بهره خواهد برد. پلیس واحد جرم و جنایت هنر ایتالیا در حال بررسی این پرونده می‌باشد.

یاسمن فراهانی فرد

برگرفته از
Castello Sforzesco
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه