فرضیه تکامل در آسترالوپیتکوس یا انسان تباران رد شد

نویسنده:

۰۸:۲۶:۱۸

 
یک مطالعه در روز دوشنبه گفت، جمجمه کودک سه میلیون ساله کشف شده در آفریقای جنوبی، هیچ نشانه‌ای از نقاط نرم که می‌تواند در کودکان انسان با مغز بزرگتر دیده شود، ندارد. این مقاله از جدیدترین یافته‌ها مربوط به بحثی طولانی است، بر سر این‌که آیا فسیل کودک Taung ممکن است از اولین نشانه‌هایی از جمجمه‌های ترکیبی بوده باشد؟
نوزادان امروزه با تعدادی از صفحات نرم در جمجمه که دارای مفصل‌های شل می‌باشند و در نهایت با پیوستن نقاط نرم که با هم آمده‌اند، به دنیا می‌آیند. دانشمندان بر این باورند که نشانه اختصاصی تکامل یافته ما، همسازی مغز در حال رشد و توسعه ما می‌باشد که در دوران نئاندرتال‌ها بزرگتر از مغز اجداد انسان پیش از آن بوده است. جمجمه کودک  Taung 90 سال پیش در آفریقای جنوبی کشف شد و برخی از محققان گمان برده بودند که ممکن است این از اولین نشانه‌های چنین سازگاری جمجمه‌ها در نژاد انسان‌های اولیه شناخته شده به عنوان "آسترالوپیتکوس" (Australopithecus) آفریقایی که از 2.1 تا 3.3 میلیون سال پیش زندگی می‌کرده‌اند، باشد.
برای این مطالعه، محققان در دانشگاه ویتواترزرند (University of the Witwatersrand)، دانشگاه کلمبیا (Columbia University) و دانشگاه فلوریدا آتلانتیک (Florida Atlantic University) با استفاده از وضوح بالا، هر لایه از جمجمه را اسکن کردند. با توجه به این مطالعه در "مجموعه مقالات آکادمی ملی علوم" (Proceedings of the National Academy of Sciences):
 "به گفته نویسندگان، نتایج و مقایسه فسیل انسان اولیه hominins و تنوع گونه شامپانزه، فرضیه ویژگی‌های تکامل در آسترالوپیتکوس و یا hominins (انسان تباران: زیر خانواده نسل انسان) را پشتیبانی نمی کند."

یاسمن فراهانی فرد

برگرفته از
فرضیه تکامل
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه