مخزن‌های آب نیویورک از طریق هنر جلوه‌‌های جدیدی پیدا می‌کنند

نویسنده:

۱۰:۵۸:۰۹

 
اولین تانک آب پیچیده شده در اثر هنری، از پنج تانک در حال حاضر در خط افق مرکز شهر منهتن قرار دارد. ماموریت این پروژه به منظور جلب توجه و آگاهی از با ارزش‌ترین منابع قرن 21، "آب" می‌باشد. پروژه با برخی از هنرمندان بین المللی تحسین برانگیز و تاثیرگذار در جهان، در دست اقدام است. کار با هنرمندانی از جمله لوری سیمونز (Laurie Simmons) و اودیلی دونالد اودیتا (Odili Donald Odita) و هنرمندان تحت حمایت سواچ سیگرید کالن (Sigrid Calon)، لورنزو پترانتونی (Lorenzo Petrantoni)، و تسا تریجر (Tessa Traeger) آغاز میشود.
سواچ بانی پروژه مخزن‌های آب است و اودیلی دونالد اودیتا می‌گوید "آب یک عنصر حیاتی برای زندگی می‌باشد و چیزی است که ما نمی‌توانیم بدون آن به زندگی ادامه دهیم. من می‌خواهم تصویری خلق کنم، که مانند یک نشانه، برای همگان حیاتی بودن قدرت آب را مانند یک جریان الکتریسیته که در فضا بی‌نهایت است، تداعی کند."
این گونه هنرهای عمومی ابتکاری کم‌سابقه است؛ پروژه با هدف تولید هنر به عنوان انگیزه‌ای اجتماعی، برای ایجاد ترس و شادی، آموزش، و برای تغییر نگرش و عادات مردم و در نهایت برای تغییرات معنی‌دار و طولانی مدت شکل گرفته است. مخازن آب در پشت بام‌های نیویورک به عنوان یک بوم نقاشی برای هنرهای عمومی کاملا ایده آل و منحصر به فرد می‌باشند، این تانک‌ها پیش از این هرگز برای استفاده‌های هنری برای عموم مورد استفاده قرار نگرفته بودند.
علاوه بر عناصر هنر، پروژه "مخزن آب" با جنبش‌های بازی برای کودکان، آموزش خلاق و همکاری برای توسعه یک برنامه آموزشی با تمرکز بر آب شکل خواهد گرفت تا دانش آموزان را به بررسی اهمیت آب تمیز از دیدگاه زیست شناختی، زیست محیطی، فرهنگی و اقتصادی را تشویق کند. این برنامه 12 هفته‌ای، توسط هر دو گروه آموزش و پرورش و وزارت حفاظت از محیط زیست پشتیبانی شده، و پس از روز کارگر برای دانلود رایگان در دسترس معلمان و دانش آموزان برای تلفیق در کلاس‌های درس و مطالعات خود قرار خواهد گرفت.

یاسمن فراهانی فرد

برگرفته از
تانک‌های آب
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه