ساخت قلعه بتنی با استفاده از چاپگر 3D

نویسنده:

۰۲:۱۷:۴۰

آندره رودنکو (Andrey Rudenko) قلعه خود را توسط چاپگر D3 از بتن ساخته است، هر چند این قلعه به عنوان یک خانه کامل و مجهز به حساب نمی‌آید، اما کاملا یک غار یا یک خانه بازی دیدنی و جذاب است. این قلعه در اندازه 10mm چاپ شده است. رودنکو، طی همکاری با برخی دیگر از همکاران و کمک کاران، برای چاپ کردن این قلعه با استفاده از چاپگر نامشخص D3 از لایه‌های بتن استفاده کرده است. همان‌طور که می‌توان تصور، در میان چاپ‌، او به مشکلات کوچکی مانند گرفتگی اکسترودر با مواد برخورده است.
این چاپ زمان زیادی را صرف کرد اما در نهایت رودنکو متوجه شد که چگونه می‌تواند با چاپگر خود بیش از حد نرمال آن 50cm در روز تولید کند و به راحتی لایه‌ها را روی هم قرار دهد. در انتها پس از آزمایش‌های گوناگون، او لایه‌هایی با اندازه‌های  mm10 mm x 30، تقریبا به آن‌چه برایش ایده‌آل بود نزدیک شد.
این یک پروژه طولانی مدت بود، و اتمام آن ماه‌ها به طول انجامید، و آندره خالق آن، شک و ابهاماتی برای انجام آن داشته بود. با این حال، محصول نهایی در هر دو مقیاس تناسب و طراحی مناسب ساخته شده است، و راه را برای چاپ خانه‌های واقعی در آینده باز می‌کند. اما ابتدا باید یک چاپگر D3​​ بر اساس تجربه با ساخت قلعه و ایجاد خانه‌های بزرگ دوباره طراحی شود.


 
یاسمن فراهانی فرد
برگرفته از
چاپ سه‌بعدی
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه