مجسمه‌ای غول پیکر از ریک اونز در «Selfridges»

نویسنده:

۰۴:۲۶:۳۸

 
طراح فرقه و سبک رنسانسی "ریک اونز" (Rick Owens) با کانسپت جدیدی فروشگاه خود را در Selfridges واقع در لندن، همراه با نیم تنه مجسمه‌ی 25 فوتی به رسم یادبود از مجسمه‌ساز فیگوراتیو و همکار دیرین خود "داگلاس جنینگز" (Douglas Jennings) باز خواهد کرد. بر اساس گزارش UK، آثار جنینگز را می توان در سراسر جهان، از مجموعه سلطنتی در کاخ باکینگهام تا موزه‌های دیگر در مناطق مختلف یافت. شهرت او به علت مهارت در سبک مجسمه سازی بسیار طبیعی و واقعی (exactingly realistic) می‌باشد و به عنوان یک مجسمه ساز ارشد در "Madame Tussauds" لندن شناخته شده است.
به گزارش دیلی تلگراف، مجسمه غول پیکر آخر این هفته در جلو فروشگاه برای نمایش قرار خواهد گرفت. اگر چه این حرکت ممکن است ژست خودپسندانه‌ای به نظر برسد، اما کسانی که اونز را از نزدیک ملاقات کرده‌اند، در مقابل این استدلال مخالفت خواهند کرد.
اونز به عنوان تنها فرزند یک پدر با شغل مددکار اجتماعی و مادر معلم مدرسه، فروتنانه در Porterville، کالیفرنیا بزرگ شده است. پس از تحصیل به عنوان یک نقاش در کالج اوتیس هنر و طراحی لس آنجلس (Los Angeles’s Otis College of Art and Design)، بعدها برای تحصیل در  الگوی سازی تغییر رشته داد، که این حرفه باعث شد تا او با همسر آینده خود و شریک کسب و کارش، "میشل لیمی" (Michèle Lamy) آشنا شود.
تصویری از مجسمه اونز نشان دهنده شباهت غیر طبیعی به زندگی واقعی می‌باشد، بدن عضلانی، بینی برجسته، مو ابریشمی و بلند از نگاه متفاوت او به زندگی سخن می‌گویند.

یاسمن فراهانی فرد

برگرفته از
Rick Owens
لینک کوتاه
برچسب ها