گلی برای تمام فصول!

نویسنده:

۰۲:۴۴:۵۸

 در فصل حزن‌انگیز زمستان هستید یا از آفتاب زیبای بهار لذت می‌برید، فرقی نمی‌کند، این ۸ گیاه در هرفصلی خانه شما را گل باران می‌کنند!

۱- پامچال دماغه‌ای

این گیاه با گل‌هایی به رنگ بنفش، صورتی، قرمز و… به خانه جلوه‌ای دیگر می‌بخشد.

پامچال دماغه‌ای نور متوسط تا زیاد را می‌پسندد و آبیاری بیش از اندازه را دوست ندارد.

۲- قلب ارغوانی

این گیاه دوست‌دار نور زیاد خورشید است! هر چه میزان نور بیشتر شود رنگ ارغوانی برگ‌ها تیره‌تر می‌شود. در هر بار آبیاری قلب ارغوانی، خاک را کاملا خیس کنید.

۳- اگزالیس (شبدر ارغوانی)

این گیاه بنفش رنگ ظاهری فانتزی به محیط می‌دهد و  نور زیاد و غیر مستقیم خورشید را دوست دارد.

برای آبیاری مجدد اگزالیس دقت کنید خاک گلدان خشک باشد.

۴- شعمدانی

 عطرآگین و نستالژیک! شعمدانی سازگاری خوبی با خانه‌های ایرانی پیدا کرده است. گیاهی است مقاوم که نور زیاد و آبیاری متوسط را می‌پسندد. اگر دوست دارید به خانه ظاهری سنتی بدهید استفاده از یک یا دو گلدان شعمدانی را فراموش نکنید!

۵- آنتوریوم

گل‌های آنتوریوم با فستیوالی از رنگ‌های صورتی، قرمز، سفید و … به خانه حال و هوایی کلاسیک می‌بخشند. هر گل این گیاه معمولا دو ماه دوام می‌آورد. برای گل دهی به نور متوسط تا زیاد احتیاج دارد اما در نور کم نیز به رشد خود ادامه می‌دهد.

در تابستان و بهار خاکش را همیشه اندکی مرطوب نگه دارید و در زمستان اجازه دهید خاک در بین دو آبیاری خشک شود سپس آبیاری مجدد انجام دهید.

۶- کاکتوس کریسمس

اگر هم به کاکتوس‌ها علاقه دارید و هم گیاهی گل دار برای نگه داری می‌خواهید، کاکتوس کریسمس گزینه‌ای عالی است. این گیاه برای گل‌دهی به هوای سرد و نور زیاد احتیاج دارد.

کاکتوس کریسمس را ۵ الی ۶ روز یک بار آبیاری کنید.

۷- مرجان

این گیاه با ظاهر عجیبش شما را شگفت زده می‌کند! گل‌های رنگارنگ و لطیف مرجان در تضاد بی‌نظیری با خار‌های ساقه‌اش قرار دارند. مرجان تا زمانی که نور زیاد دریافت کند و خاکش در بین دو آبیاری خشک باشد، بدون هیچ مشکلی به زندگی خود ادامه می‌هد و گل‌دهی دارد.

۸- بگونیا هلندی

بگونیا یکی از گیاهانی است که در زمستان به گل می‌رود و گل‌دهی را تا ۵ الی ۶ ماه ادامه می‌دهد. گل‌هایی جذاب در طیف وسیعی از رنگ‌ها که در صورت مساعد بودن شرایط هر گل تا یک ماه روی گیاه زنده می‌ماند. بگونیا را می‌توانید هم درون گلدان عادی و هم درون گلدان‌های آویز نگهداری کنید. نور متوسط و خاک نسبتا مرطوب بهترین شرایط را برای رشد این گیاه به وجود می‌آورد.

برگرفته از
apartmenttherapy, bhg
لینک کوتاه

دیدگاه