لکسوس NX 2018 کمی عصبانیتر و البته کمی راحتر!

نویسنده:

۱۰:۲۸:۲۰

برخی‌ها تغییرات شدیدی می‌کنند و تقریبا به عنوان نسل جدیدی در نظر گرفته می‌شوند ولی برخی‌ها کمی زیرک هستند و البته لکسوس NX 2018  در دسته دوم قرار می‌گیرد.

با توجه به آنچه که در نمایشگاه موتور شانگهای ۲۰۱۷ پرده برداری شد،NX 2018  تغییرات ظریفی نسبت به کوچکترین خودرو لکسوس داشته است. دماغه آن کمی صاف‌تر به نظر می‌رسد، که علت آن تجدید نظر در سپر جلو و هواکش بالایی آن است. چراغهای جلوی جدید آن مانند گل سر سبد کوپه‌ها،LC  جدید است.

سپر عقب آن کمی پایین‌تر است و ساختار خود را از طراحی هواکش جلو spindle  قرض گرفته است. چراغ‌های عقب آن کمی کشیده‌ترند و نوک اگزوزهای آن بلندترند و به شکل بهتری درون سپر عقب جا گرفته‌اند.

 

 

سیستم چندرسانه‌ای آن دارای صفحه نمایشگری است که از ۷ اینچ به ۱۰.۳ اینچ تغییر سایز داده و همچنین تاچپد کنترل کننده آن نیز بزرگتر شده است. پنل کنترل هوای داخلی آن دیگر دارای دکمه‌های متعدد نیست و چهار دکمه کشویی جدید به جای آنها تعبیه شده است که ظاهری تمیز و زیبا را برای آن فراهم کرده است. صدا خفه کن جدید بدنه آن می‌تواند به کاهش سر و صدای درون کابین نیز کمک عدیده‌ای کند.

از نظر بروز رسانی‌های تکنولوژیکی، شارژر تلفن همراه بی سیم آن جهت پشتیبانی تلفن‌های همراه بزرگتر، بزرگتر شده است. درگاه هایUSB  آن جهت شارژ سریعتر دارای آمپر بالاتری هستند. دریچه‌های بی سیم عقب نیز می‌توانند تنها با حرکت یک پا زیر پوشش سپر عقب، باز یا بسته شوند.

 

 

این مدل همچنین دارای سیستم تعلیق تطبیق پذیر است که دارای جذب کننده‌های شوک، فنرها و میله‌های لرزشی است که قاعدتا باید کنترل بهتری را بر روی خودرو حاصل کند.

هر دو نوع NX به صورت پیشفرض دارای سیستم Safety +  لکسوس، مجموعه کمک راننده‌های فعال و غیر فعال از جمله اخطار دهنده برخورد احتمالی از روبه رو، ترمزهای اضطراری خودکار، کروز کنترل خودکار، اخطار انحراف از مسیر و نوربالای خودکار است که در مجموع سفری ایمن‌تر را برای شما فراهم می‌کند.

 

 

مانند گذشته ۲ مدل از آن وجود دارد. یکیNX 300  اسپورت که مانند قبل دارای همان توربوشارژر ۲ لیتری l4 است، و دیگری NX 300h است که دارای موتور ۲.۵ لیتری l4  می‌باشد  و با یک جفت موتور الکتریکی جفت شده است که از نظر اقتصادی و خروجی، عملکرد بهتری دارد. اما متاسفانه هر دو مدل آن دارای بلندگوهایی درونی هستند که صدای موتور را باز تولید می‌کنند، اما خوشبختانه می‌توان مثل گذشته آنها را خواموش کرد.

 

برگرفته از
Cnet
لینک کوتاه

دیدگاه