چند ایده هوشمندانه برای سپری کردن اوقات فراغت در هواپیما

نویسنده:

۱۲:۰۵:۱۹

در هواپیما چه کارهایی انجام دهیم تا حوصله‌مان سر نرود و چطور از وقت اضافی خود به شکل بهینه استفاده کنیم؟!

سفر با هواپیما پر از قوانین و مقررات دست و پا گیر است! مجبورید چندین ساعت ساکت یک جا بنشینید.

آنهایی که مدام با هواپیما سفر می‌کنند راه‌های مفیدی برای گذران وقت و استفاده بهینه از زمان پیدا می‌کنند. البته انواع کارهایی که شما می‌توانید در هواپیما انجام دهید به مدت زمان پرواز و تسهیلات خود هواپیمایی بستگی دارد.

خوردن و آشامیدن

غذا معمولاً در پروازهایی سرو می‌شود که طول آنها بیش از ۴ ساعت است. غذا خوردن وقت را سپری می‌کند و مسافران را سرگرم نگه می‌دارد. متأسفانه، خدمات غذایی خطوط هواپیمایی در سال‌های اخیر کاهش یافته است. غذا خیلی خوب نیست و خطوط هوایی غذا را از پروازهایی که مسافران سابقاً با آنها سفر می‌کردند حذف کرده است. برخی از هواپیمایی‌ها تنقلات را در جعبه‌های گران‌قیمت می‌فروشند. اگر می‌خواهید در هواپیما یک غذای خوب بخورید، بهتر است آن را با خودتان همراه بیاورید. نوشیدنی‌های غیرالکلی در هواپیما رایگان است. شما می‌توانید نوشیدنی‌های الکلی را خریداری کنید اما قطعاً افراط در نوشیدن راهی هوشمندانه برای سپری کردن زمان نیست زیرا الکل باعث از دست رفتن آب بدن می‌شود که در ارتفاع زیاد می‌تواند منجر به ناراحتی‌های شدید شود. علاوه بر این، گاهی مسافرانی که مسمومیت الکلی دارند را به دلیل رفتارهای بی‌ادبانه و خارج از شئونات در هواپیما دستبند می‌زنند.

زمانی برای چرت زدن

پرواز می‌تواند بهترین زمان برای خوابیدن باشد. با این حال، برای برخی از افراد خوابیدن در حالت نشسته سخت است. مسافران دیگر و مهمانداران هم می‌توانند مخل استراحت شما شوند. اگر می‌خواهید در هواپیما بخوابید، باید خودتان را برای این کار مجهز کنید. لباس راحت بپوشید و چشم‌بند و گوش‌گیر همراه داشته باشید تا اگر خوابتان سبک است، نور و صدا شما را آزار ندهد. از مهماندار بخواهید تا صندلی کنار پنجره را به شما بدهد تا بتوانید به دیوار تکیه بزنید و دیگران برای دستشویی رفتن برای شما مزاحمت ایجاد نکنند. اگر ردیف‌های خالی در هواپیما هست، همان‌ها را درخواست کنید تا بتوانید دراز بکشید.

امکانات سرگرمی‌کننده

هواپیما انواع و اقسام سرگرمی‌هایی که حواس مسافران را پرت کند را دارد. همه پروازها چندین شبکه موسیقی دارند. پروازهای طولانی کلیپ‌های تلویزیونی یا حتی فیلم‌های سینمایی را به طور کامل پخش می‌کنند. اگر از چنین برنامه‌هایی لذت می‌برید، احتمالاً این نحوه سرگرمی را دوست خواهید داشت. اگر هم می‌خواهید تضمین کنید که سرگرمی مورد علاقه خود را حتماً دوست دارید، با خودتان یک لپ‌تاپ یا پخش‌کننده دی.وی.دی همراه بیاورید. البته، باید اطمینان حاصل کنید که باتری دستگاه شما تا پایان پرواز قدرت کافی را دارد.

پتانسیلی برای کارهای عقب‌مانده

چندین ساعت آرامش و سکوت بهترین فرصت برای انجام دادن کارهای عقب‌مانده است. کلید اصلی این است که خودتان را آماده کنید. هر چیزی که برای کار خود لازم دارید را دم دست و در ساک دستی‌تان بگذارید تا به آسانی قابل دسترسی باشد. حداقل لوازم را بردارید تا از میز غذای جلوی روی خود در هواپیما بتوانید برای کار کردن استفاده کنید. نوشیدنی و غذا هم احتمالاً نزدیکتان خواهد بود پس مراقب پروازهایی که دست‌انداز یا چاله‌های هوایی دارند باشید. اسناد مهم و لپ‌تاپ را در برابر این چیزها محافظت کنید. در مورد نوع کاری که در هواپیما قرار است انجام دهید واقع‌بین باشید زیرا در محیط کوچکی نشسته‌اید و مسافران دیگر نیز اطراف شما هستند.

معاشرت با آدم‌های مختلف

وقتی در هواپیما هستید با همه نوع آدمی روبه‌رو خواهید شد. اگر رفتاری دوستانه و کنجکاو داشته باشید، می‌توانید با کسی معاشرت کنید که تا به حال یک بار هم او را ندیده بودید. این می‌تواند کاری سرگرم‌کننده، آموزشی و هم شانسی باشد. بسیاری از معاملات تجاری و روابط شخصی از همین برخوردهای اتفاقی در هواپیما هنگام پرواز ایجاد می‌شود. آغازگر مکالمه باشید. شما روحتان هم خبر نخواهد داشت که مکالمه شما به کجا خواهد رسید.

رسیدگی به امور شخصی

زمانی که در هوایپما سپری می‌کنید فرصتی برای تنها ماندن با افکارتان است. یک کتاب همراه خود داشته باشید و بی‌صدا شروع به خواندن آن کنید. مجله‌هایی که هواپیمایی در اختیارتان می‌گذارد نیز ایده خوبی است. چشمان خود را ببندید و به چیزهایی فکر کنید که هرگز فرصتی برای رسیدگی به آنها نداشته‌اید. چند ورق کاغذ و یک قلم همراه داشته باشید و فکرهای خلاقانه و ایده‌های اتفاقی و خودبه‌‌خودی را روی آن یادداشت کنید. بسیاری از اکتشافات هم ممکن است در هواپیما رخ دهند.

تأثیرات جسمی پرواز

در پروازهای طولانی، بد نیست کمی در اطراف گشت بزنید و خون خود را به جریان بیندازید. نشستن طولانی‌مدت منجر به ایجاد لخته خود در پاها می‌شود. هر ساعت یا هر از چندگاهی از جای خود بلند شوید و کمی قدم بزنید. کمی تمرینات کششی سبک انجام دهید و چند نفس عمیق بکشید.

برگرفته از
eHow
لینک کوتاه