تسلا قیمت ارزان‌ترین مدل S خود را به ۶۹۰۰۰ دلار رساند.

نویسنده:

۰۱:۰۸:۳۱

تسلا دوست دارد مدل‌های خود را با کمی هیاهو منظم کردند‌. نسلا احنمالا از این پس دیگر مدل S60 را تولید نخواهد کرد و همچنین مدل S75 خود را مقرون‌ به ‌صرفه‌تر می‌کند.

امروز، تسلا قیمت ارزان‌ترین مدل خود یعنی مدل S 75 را از ۷۷۰۰۰ دلار به ۶۹۵۰۰ دلار رسانید. این کاهش قیمت به مقرون ‌به ‌صرفه‌تر شدن ارزان‌ترین مدل کمک می‌کند، تنها ۱۵۰۰ دلار گران‌تر از مدل ۶۸۰۰۰ دلاری S 60 که سازنده اتومبیل به‌تازگی ساخت آن را متوقف کرده است.

مدل S 75 قول یک EPA با ۲۴۹ مایل را داده است و زمان ۰ تا ۶۰، ۵.۵ ثانیه‌ای. رانندگی با تمامی چرخ‌ها ۵۰۰۰ دلار به قیمت خرید اضافه می‌کند، اما برد را ۱۰ مایل اضافه کرده و میزان شتاب را ۰.۳ ثانیه کاهش می‌دهد. این ماشین ۷۵ کیلووات ساعتی، تنها مدل S باقی‌مانده خواهد بود که رانندگی با چرخ عقب را پیشنهاد می‌دهد.

باوجود قیمت کمتر، تسلا چند وسیله استاندارد را نیز اضافه کرده است. مدل S 75 در حال حاضر دارای یک سقف شیشه‌ای پانوراما و درب صندوق‌عقب برقی اتوماتیک می‌باشد. تسلا ممکن است چیزی بدهد اما چیزی هم می‌گیرد- مدلS 75 دیگر نمی‌تواند با تعلیق هوایی هوشمند باشد، اما باقی‌مانده‌های مختلف هنوز می‌توانند برای آن برگزیده شوند.

تسلا هم‌چنین قیمت را کاهش داده تا ظرفیت اضافه باتری را برای برخی از مدل‌های قدیمی‌ترش بازنماید. بهبود مدل S از ۶۰ کیلووات ساعت به ۷۵ کیلووات ساعت الآن تنها ۲۰۰۰ دلار هزینه در بردارد، پایین آمده از ۹۰۰۰ دلار. زیباسازی ظاهر اتومبیل‌های قدیمی ۷۰ کیلووات ساعتی، می‌تواند عمر باتری را تا ۷۵ کیلووات ساعت تنها با ۵۰۰ دلار افزایش دهد( قیمت قبلی ۳۵۰۰ دلار)

سازنده اتومبیل هم‌چنین قیمت مدل S 90D با برد ۲۹۴ مایل و زمان ۰ تا ۶۰، ۴.۲ ثانیه‌ای را به ۸۷۵۰۰ دلار کاهش داد. قیمت قبلی ۸۹۵۰۰ دلار بود.

اما به همراه قابلیت‌ها، تسلا قیمت گران‌ترین خودروهای خود را نیز افزایش خواهد داد. مدل S 100D از ۹۵۰۰۰ دلار به ۹۷۵۰۰ دلار خواهد رسید، و مدل S P100D از ۱۳۴۵۰۰ دلار به ۱۴۰۰۰۰ دلار افزایش خواهد یافت. این بالا بردن قیمت‌ها تا ۲۴ آوریل تأثیر نخواهند داشت، بنابراین خریداران یک هفته دیگر فرصت خواهند داشت تا از قیمت‌های کمتر نهایت استفاده را ببرند.

بیانیه کامل تسلا در زیر آورده شده است:

ما به‌صورت متناوب قیمت و اختیارات در دسترس را برای منعکس کردن ارزش محصولاتمان و ارجحیت مشتریانمان تنظیم نموده‌ایم. آپدیت‌های امروز شامل مقداری کاهش قیمت مدل‌های ۷۵،۷۵Dو ۹۰D برای توجیه متوقف نمودن مدل‌های ۶۰ کیلووات ساعتی ما می‌باشد، و هفته آینده شاهد کمی افزایش قیمت برای مدل‌های بالاتر ۱۰۰D و P100D خواهیم بود. ما انتظار داریم میانگین فروش کلی دقیقاً مانند قبل باقی بماند.

افزایش قیمت برای مدل‌های ۱۰۰D و P100D در تاریخ ۲۴ آوریل ۲۰۱۷  اجرا خواهد شد تا مشتریانی که در حال حاضر سفارش داده‌اند، وفق پیدا کنند، درحالی‌که کاهش قیمت برای مدل‌های ۷۵ و D75 از امروز انجام خواهند شد‌.

 

برگرفته از
Cnet
لینک کوتاه

دیدگاه