۴ محصولی که نباید دست دوم آنها را بخرید

نویسنده:

۰۸:۲۷:۴۷

معامله‌های بعضی از وسایل بازسازی شده بسیار برجسته‌اند. بقیه از آن‌ها نه خیلی زیاد. در اینجا اقلامی که من هیچ‌گاه آن‌ها را، هرچقدر هم که قیمتشان خوب و مناسب باشد نخواهم خرید را آورده‎ام.

به دلیل اینکه من معتقد به ذخیره‌کردن پول هستم، پس من معتقد به خرید لوازم بازسازی شده هستم. لوازم تکنولوژی بازسازی شده معمولا به طور مناسبی قیمت گذاری شده‌اند، ارزان‌تر از یک دستگاه نو، با اینکه تقریبا به خوبی یک دستگاه نو هستند.

پس چرا همه چیز را به صورت بازسازی شده نخریم؟ ابتدا، بگذارید شرایطمان را توضیح دهیم. یک محصول بازسازی شده محصولی است که به هر دلیلی، دیگر به کیفیت یک دستگاه نو نیست. در بیشتر موارد، محصولی بوده که خریداری شده و سپس به مغازه یا سازنده بازگردانده شده، شاید به دلیل یک عیب، یا بیشتر به این خاطر که انتظارات را برآورده نکرده است. ( بر اساس یک بررسی در سال ۲۰۱۱، تنها ۵ درصد از بازگرداندن محصولات تکنولوژی به دلیل عیب و نقص بوده است.)

به هر حال، جنس بازگردانده شده بررسی شده و در صورت نیاز تعمیر می‌شود. چقدر؟ این بسته به خود محصول و اینکه چه کسی در حال بازسازی آن است- سازنده یا فروشنده – قابل تغییر است.

برای مثال، دستگاه های بازسازی شده کمپانی اپل تقریبا به خوبی دستگاه های جدید هستند. برای مثال MacBookها و iPad ها، یک باتری و محافظ خارجی جدید و هم چنین یک سال گارانتی دریافت می‌کنند.( این دلیل این موضوع است که من همیشه سراغ بازسازی شده های کمپانی اپل می روم.) ریسک: صفر

البته،  اگر شما بتوانید یک آیفون ۵ با کمترین قیمت از یک فروشنده ثالث پیدا کنید، شانس خوبی وجود دارد که باتری آن مانند روز اول ساخت باشد و تنها یک گارانتی ۹۰ روزه داشته باشد.

نگرانی‌های دیگری نیز وجود دارند. پس لیستی که اینجا می‌بینید از اجناس تکنولوژی هستند که شما نباید بازسازی شده آن‌ها را بخرید و چرا.

هارد درایوها

بحث برای خرید هرچیز بازسازی شده بدین صورت پیش می‌رود: اگر جنس به این خاطر برگردانده شده وهر مشکلی داشته- که آن مشکل برطرف شده، از لحاظ مالی بهتر است شما از یک جنس بازسازی شده استفاده کنید تا یک جنس نو.

من فکر نمی‌کنم این اتفاق برای هارد درایوها رخ بدهد. چه به خاطر یک نقص برگردانده شده یا خیلی ساده شخص آن را دوست نداشته، حقیقت این است که از آن استفاده شده است. هیچ پروسه تعمیر کردنی که من بشناسم وجود ندارد که بتواند یک هارد درایو را به حالت اولیه کارخانه بازگرداند. با وجود قیمت های بسیار پایین درایو ها، آیا ارزش دارد که روی اطلاعات خود ریسک کرده و از یک درایو که قبلا مشکل داشته، استفاده کنید؟

تلفن‌ها

من معمولا معامله‌های وسوسه کننده‌ای برای گوشی‌های هوشمند می‌بینم. در این مقاله، برای مثال، Daily Steals آیفون ۶ بازسازی شده را ۲۶۹.۹۹ دلار پیشنهاد می‌دهد. این یک پیشنهاد بسیار خوب به نظر می‌رسد، اما همان طور که قبلا اشاره کردم، شما دارید یک باتری استفاده شده را دریافت می‌کنید. چه مدت از آن استفاده شده؟ این غیر قابل گفتن است، اما یک بخش خوب خرید هر گوشی جدید این است که یک باتری نو دریافت می‌کنید.

متاسفانه، چون تمامی آیفون‌ها و بسیاری از گوشی‌های اندروید ثابت شده‌اند( باتری‌های غیر قابل جا به جایی) این منطقی نیست که جنس بازسازی شده را بخرید- مگر اینکه شما مطمئن شوید که ی باتری جدیدی می‌گیرید‌.( از سوی دیگر، اگر شما خودتان می‌توانید باتری را عوض کنید، می‌توانید مغازه ای را پیدا کنید تا یک باتری ارزان به شما بفروشد و در این صورت باز هم ممکن است ریاضی به نفع شما کار کند.)

راجع به تبلت‌ها چه؟ مسئله باتری همچنان پابرجاست، اما چون باتری تبلت‌ها بسیار بزرگتراند، یک باتری استفاده شده  ممکن است تجربه تلخی نباشد.( اگر شما هر زمان یک تبلت استفاده شده خریدید، کامنت گذاشته و بگذارید اگر عمر باتری معضل بوده، من بدانم.)

پرینترها

این بیشتر یک راهنماست تا قانون، همان طور که یک پرینتر بازسازی شده ممکن است معامله مناسبی باشد.

نگرانی بزرگ من این است که اگر جوهر یا تونر قبلا در قسمت‌های داخلی پرینتر بوده باشند، پس آنچه که شما واقعا می‌گیرید، یک پرینتر استفاده شده است، نه پرینتری که به شرایط کارخانه بازگشته باشد. و همان طور که می‌دانیم، جوهر و تونر راهی برای خراب کردن کارها دارند، مخصوصا زمانی که پرینتر زمان زیادی بدون استفاده باقی مانده باشد‌.

این می‌گوید، اگر شما توانستید از توضیحات فروشنده مطمئن شوید که پرینتر به طور کامل توسط سازنده بازسازی شده و با جوهر/تونر جدید همراه است، شاید ارزش خریدن داشته باشد- مخصوصا زمانی که قیمت مهم است.

تلویزیون‌ها

با اینکه خریدن یک تلویزیون بازسازی شده می‌تواند مقدار زیادی پول برای شما ذخیره کند )گاهی اوقات تا صد ها دلار(من این کار را نخواهم کرد.

دلیل بزرگ : گارانتی کم. یک جنس معمولی بازسازی شده تا ۹۰ روز گارانتی دارد، و این روزها تلویزیون‌ها برای این مدت کم از حفاظت بسیار غیر قابل اعتمادند. شما حداقل به یک سال حفاظت نیاز دارید، و به صورت ایده آل دو برابر، اگر کارت اعتباری شما اجازه گارانتی بیشتر را می‌دهد‌.

بیشتر، بر اساس تجربه شخصی، تلویزیون‌های بازسازی شده به نظر نمی‌رسد همان بازسازی دقیق برای لپ تاپ‌ها و تبلت‌ها و غیره را دریافت کنند. به طور دقیق نمی‌دانم این به خاطر بزرگ و سنگین بودن آنهاست، یا بسته بندی آنها بسیار شکننده است. من یک تلویزیون بازسازی شده داشتم که در نهایت منفجر شد، و یکی دیگر که به نظر می‌رسید توسط میمون‌های بندی شده بودند!

تنها استثنایی که وجود دارد این است که اگر می‌توانید به صورت محلی خریداری کرده (و تحویل بگیرید)، پس شما می‌توانید جعبه و محتویاتش را بازرسی کرده تا از خوب بودن همه چیز مطمئن شوید، و اگر مشکلی وجود دارد آن را به راحتی برگردانید .

برای مثال Walmart در حال حاضر Samsung UN60J620DAFXZA 60-inch HDTV بازسازی‌شده را ۴۹۹.۹۹ دلار می‌فروشد، تقریباً ۲۰۰ دلار زیر قیمت. گارانتی هیچ جا تعیین نشده، اما من با شما سر یک جعبه دونات شرط می‌بندم که ۹۰ روزه است‌ اگرچه، شما می‌توانید با ۵۲ دلار یک برنامه حفاظت ۳ساله را اضافه کنید، پس شما هم چنان یک معامله خوب و یک گارانتی توسعه‌یافته را دریافت کرده‌اید.

اما آیا من معامله را با جایی که محلی نیست و نیاز به حمل‌ونقل دارد را قبول می‌کنم؟ به‌هیچ‌وجه، به هیچ صورت‌.

ایده‌های شما؟

شما چه لوازم بازسازی‌شده تکنولوژی را خریداری نموده‌اید و تجربه آن چگونه بود؟ راجع به خوب یا بد بودن آن کامنت بگذارید.

 

برگرفته از
Cnet
لینک کوتاه

دیدگاه