معرفی بازی ایرانی تیزبال | جنگ را حس کنید!

نویسنده:

۱۲:۳۶:۳۴

در پیشرفت قابل توجه بازی‌های ایرانی طی چند سال اخیر هیچ شکی نیست. استودیو‌های بازی‌سازی بسیار زیاد و پرکار شده‌اند و شاهد انتشار بازی‌های متنوعی در انواع سبک‌ها هستیم که نظر کاربران را به خود جلب کرده و رضایت آن‌ها را کسب می‌کنند. دوران دفاع مقدس همواره یک ایده بی‌نظیر برای فیلم‌سازان و بازی‌سازان بوده است، بازی‌های بسیاری درخصوص سواره نظام‌های حاضر در جنگ ساخته شده است و شاید کمتر به خلبانان و ماموریت‌های سخت آنان پرداخته شده باشد. امروز به معرفی بازی ایرانی تیزبال از استودیو پارسیس گیمز می‌پردازیم که به زیبایی هرچه تمام‌تر شما را در نقش یک خلبان جنگنده وارد نبردهای هوایی می‌کند، پس با ما همراه باشید.

تیزبال داستان خاصی را بازگو نمی‌کند، بلکه مستقیما شما را به قلب عملیات‌های سنگین هوایی می‌برد و قدرت شما در کنترل و هدایت جنگنده را به چالش می‌کشد. با ورود به بازی منوی اصلی در برابر شما قرار می‌گیرد. از این بخش با انتخاب گزینه عملیات وارد بخش رقابتی شده و به ترتیب آغاز به پیشروی در مراحل بازی می‌کنید. این مراحل شامل عملیات اچ۳، سلطان، کمان۹۹ و… می‌شود که بیشتر جنبه رقابتی و ثبت رکوردی دارد چرا که وظیفه شما دفاع از شهر در برابر حمله‌های مختلف جنگنده‌های عراقی می‌باشد و همزمان می‌بایست هدف‌های مشخص شده در زمین را نیز منهدم کنید. با پایان یافتن هر موج و از بین رفتن تمامی هدف‌ها وارد موج بعدی حمله می‌شوید که عراقی‌ها با تعداد بیشتری جنگنده یا با استفاده از جنگنده‌های قوی‌تر به شهر حمله می‌کنند و بدین ترتیب ادامه بازی چالش برانگیزتر و جذاب‌تر می‌شود.

 

 

همانطور که در هر موج جنگنده‌های عراق پیشرفت کرده و قوی‌تر می‌شوند، شما نیز این امکان را دارید تا با استفاده از دارایی خود اقدام به خرید جنگنده‌های قوی‌تر و تجهیز آن‌ها با مهمات سنگین‌تر کنید. در بازی ۲۰ جنگنده مختلف وجود دارد که مد‌ل‌سازی تمام آن‌ها به زیبایی صورت گرفته است، از میراژ ۲۰۰۰ تا اف۱۶-فالکون و اف۳۵-لایتنینگ و… که هرکدام بنا به سرعت، میزان سلامتی و برد رادار دارای هزینه مختلفی هستند. سلا‌حهای شما نیز شامل موشک اصلی، موشک چند‌تایی و تیربار می‌شود که با صرف هزینه می‌توانید هریک را ارتقاء داده تا کار شما برای سرنگونی جنگنده‌های دشمن به مراتب ساده‌تر شود. گیم‌پلی بازی بسیار ساده و روان است، برای کنترل جنگنده کافیست انگشت خود را برروی صفحه قرار داده و تنها با جابجایی آن‌ به راحتی جنگنده را به هر جهتی که خواستید هدایت کنید. برای هدف گیری کافیست هنگامی که در رنج مناسبی نسبت به جنگنده دشمن قرار گرفتید نشانه هدف گیری خود را برروی مستطیل سبز کنار دشمن آورده تا برروی او قفل شود، حال انتخاب از میان سلاح‌هایتان به عهده خودتان است! درواقع بهترین نکته تیزبال همین هدایت آسان و گیم‌پلی روان آن است که باعث می‌شود این کار به آسانی هرچه تمام‌تر انجام شود. اما شما برای به انجام رساندن ماموریت‌های خود در تیزبال تنها نیستید، چرا که می‌توانید در هر ماموریت ماکسیمم ۳ جنگنده خودی را فراخوانده و از آن‌ها کمک بگیرید. در ابتدای بازی به شما اجازه فراخواندن ۵ جنگنده کمکی داده  می‌شود اما پس از استفاده از آن‌ها میبایست اقدام به خریداری این قابلیت از منوی بازی کنید. هوش مصنوعی جنگنده‌های کمکی در بازی فوق‌العاده است و این جنگنده‌ها واقع به شما برای پیشروی در نبردهای بازی کمک می‌کنند. لازم به ذکر است این نیروهای کمکی همچون شما صدمه پذیر بوده و پس از مدتی بخاطر صدمه دیدن جنگنده‌شان سقوط می‌کنند و می‌توانید در صورت نیاز باز هم از فراخوان نیروی کمکی استفاده کنید. درکل می‌توان تیزبال را دارنده یکی از برترین گیم‌پلی‌های موجود درمیان بازی‌های هم‌سبک دانست که تجربه متفاوتی از خلبانی یک جنگنده را برای شما به ارمغان می‌آورد.

 

 

طراحی بصری تیزبل نیز به زیبایی صورت گرفته است، مدل‌سازی جنگنده‌ها دقیق و پرجزئیات است و صحنه‌های نبرد و انفجارهای ناشی از منهدم شدن جنگنده‌ها بسیار خوب از آب درآمده است. طبیعی است در حین پرواز گاهی مواقع برای فرار از دست رادارها یا هدف قرار دادن دشمنان برروی زمین نیاز دارید تا به سطح زمین نزدیک شوید، استودیو پارسیس گیمز در این زمینه نیز بسیار خوب عمل کرده و طراحی محیط‌های طبیعی بازی در حد قابل قبول ارزیابی می‌شود. اما یکی دیگر از نکات فوق العاده جذاب تیزبال صداگذاری دقیق و بی‌نقص آن است. این امر هم درمورد صداهای طبیعی بازی مانند انفجار و شلیک اسلحه، بلکه درمورد صحبت خلبانان با یکدیگر و دیالوگ‌های رد و بدل شده در میان آنان نیز صدق می‌کند. ماموریت‌های شما پس ار هر موج از طریق بیسیم به شما اطلاع داده شده و جنگنده‌های کمکی شما جزئیات نبرد را از انهدام دشمن تا صدمه دیدن خود با شما در میان می‌گذارند که موجب می‌شود به شما بازی کردن با صدای زیاد یا استفاده از هندزفری در هنگام بازی را پیشنهاد کنیم!

 

 

درنهایت می‌توانیم به تمامی بچه‌های استودیو پارسیس گیمز خسته نباشید بگوییم و از آن‌ها بابت چنین تجربه فوق العاده‌ای تشکر کنیم. تیزبال یکی از برترین بازی‌های ایرانی منتشر شده در فروشگاه بازار است که علاقه‌مندان می‌توانند بصورت رایگان آن را دریافت و برای حمایت از تیم سازنده از پرداخت‌های درون برنامه‌ای آن نیز استفاده کنند.

 

برگرفته از
فوت و فن
لینک کوتاه

دیدگاه