۹ مکان تاریخی که ارزش نگه‌داری و حفظ شدن دارند

نویسنده:

۰۵:۴۷:۰۰


 
صندوق جهانی آثار تاریخی (WMF: World Monuments Fund) و American Express Foundation در حال سرمایه گذاری به ارزش 1.5 میلیون دلار برای اختصاص به 9 مکان تاریخی در سراسر جهان که نیاز به حفاظت دارند، می‌باشند. این 9 بنای تاریخی عبارتند از:
روستایPokfulam ، هنگ کنگ، چین. اولین مزرعه لبنی در هنگ کنگ، که در سال 1886 افتتاح شد و در سال 1983 بسته شد.
کلیسای Saint Merri و Notre-Dame-de-Lorette پاریس، فرانسه. این دو کلیسا در پاریس با فاصله صدها سال جدا از هم ساخته شده‌اند: سنت مری در نیمه اول قرن 16 به سبک اواخر گوتیک و نوتردام‌د‌لورته در سال 1836 توسط معمار لوئیس-هیپولیت لیبس (Louis-Hippolyte Lebas) به پایان رسید. از آن‌جا که هیچ‌کدام از این دو کلیسا از لحاظ توریستی مهم نیستند، حداقل بودجه برای نگهداری به آن‌ها اختصاص داده شده است.
Farnese Aviaries، رم، ایتالیا. این منطقه متعلق به قرن 16 می‌باشد و از معماری اصلی آن مقدار کمی باقی مانده است. برای بیش از 50 سال است که این بنا حفاظت نمی‌شود.
معبد Tenyuji، اوگاتسو، ژاپن. پس از زلزله و سونامی توهوکو در سال 2011، این معبد  قرن هجدهمی ویران شد، هر چند WMF می‌گوید که بنا هنوز هم می‌تواند حفظ شود.
پارک Fundidora، مونتری، مکزیک. این پارک محل موزه باستان شناسی صنعتی است و زمانی خانه ریخته‌گری فولاد بوده، که در سال 1900 تاسیس شد و در سال 1986 نیز بسته شده است. بنا در سال 2001 بخشی از موزه شد.
خانه تابستانیGüell ، بارسلونا، اسپانیا. توسط معمار " Antoni Gaudí" در سال‌های 1883-1887 ساخته شده است.
The House of Wonders (خانه عجایب)، زنزیبار، تانزانیا. ساخت این بنا در شرق آفریقا که در سال 1883 به پایان رسید، برای اولین بار به برق و آسانسور مجهز بوده است، و با ترکیب سنت‌های معماری اروپا و زنزیباری طراحی شده است. این خانه نیاز به تعمیرات دارد و یکی از بالکن‌های آن در سال 2012 سقوط کرده است.
ایستگاه برق Battersea، لندن، انگلستان. هرچند که ایستگاه برق Battersea در سال 1983 بسته شده است، اما هنوز هم چشم‌انداز لندن در جنوب رودخانه تیمز را مزین می‌کند.
Sulgrave Manor، سولگریو. انگلستان. معمار لارنس واشنگتن، یکی از بستگان جورج واشنگتن، این بنا را در قرن 17 ساخته است.
یاسمن فراهانی فرد
برگرفته از
مکان تاریخی
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه