گیاهان دیواری، گیاهان سقفی!

نویسنده:

۰۲:۴۲:۴۵

تصور کنید دیوارها و سقف خانه‌تان با گیاهان زنده تزئین شده باشد؛ چه دکور هیجان انگیزی!

بهترین و سریعترین درمان برای آپارتمان‌های خسته کننده‌مان گذاشتن چند گلدان گیاه طبیعی در گوشه و کنار آن است.

نگهداری گیاهان علاوه بر تلطیف فضای خانه باعث افزایش اکسیژن نیز می‌شود.

اگر آپارتمان کوچکی دارید و فضای کافی برای گذاشتن گلدان‌های غول پیکر ندارید می‌توانید از روش‌ها و دیزاین‌های مدرن استفاده کنید تا هم مشکل فضای کم حل شود و هم ظاهری خارق‌العاده به خانه‌تان بدهید!

۱- گیاهان دیوار آویز

در آپارتمان‌های کوچک باید روی هر فضایی حساب کنید. آویزان کردن یا نصب گلدان روی دیوار علاوه بر اینکه کمبود جا را جبران می‌کند سبکی خاص هم به خانه‌مان می‌بخشد. این روش حتی برای گیاهانی که نیاز به شرایط خاص محیطی دارند نیز قابل اجرا است.

هر گیاهی که دوست دارید تهیه کنید و داخل گلدان‌های مخصوصی که به دیوار متصل می‌شوند بکارید، حالا بزرگ شدن گیاهتان را تماشا کنید!

یکی از گزینه‌های خوب برای این سبک، استفاده از گیاهان آویز است.

۲- پیچک‌ها

کافی است نگاهی به ساختمان‌های متروکه بیندازید تا انواع مختلفی از این گیاهان چسبنده را ببینید از کل پیکر ساختمان بالا رفته اند.

استفاده از پیچک‌ها ایده بی‌نظیری برای آپارتمان‌های کوچک است چرا که بدون اشغال فضای اضافی از هر سطحی بالا می‌روند و به هر چیزی می‌پیچند.  با استفاده از این ویژگی‌ پیچک ها می‌توانید از فضای عمودی خانه نیز بهترین استفاده را بکنید.

با این سبک گوشه‌های دیوار، پایه‌های صندلی میز آباژور، ستون‌های خانه و هر فضای خالی و عمودی دیگری که فکرش را بکنید قابل استفاده اند.

گیاهانی مثل پتوس و برگ نعنایی که می‌توانند بر هر سطحی بپیچند و بخزند و در مدت کوتاهی رشد زیادی داشته باشند، انتخاب‌های خوبی برای این سبک هستند. گیاه فیلودندرون نیز با ریشه‌های هوایی که تولید می‌کند، می‌تواند به سطوح مختلف بچسبد و چشم اندازی دل‌انگیز به فضا بدهد.

به کمک این گیاهان می‌توانید فضای خانه را تا حد ممکن سبز و زنده نگه دارید بدون اینکه مجبور باشید مزاحمت گلدان‌های غول پیکر را تحمل کنید.

۳- گلدان‌های سقف آویز

اگر در آپارتمانتان حتی فضایی برای ‌پیچک‌های رونده ندارید، این دیزاین زیبا مشکل شما را حل می‌کند! تنها چیزی که برای داشتن گیاهان سقف آویز نیاز دارید، داشتن سقف است!

برای آویختن گیاهان از سقف گلدان‌های خاصی طراحی شده است که می‌توانید از فروشگاه‌های باغبانی تهیه کنید. انواع وارونه این گلدان ها طراحی بسیار خلاقانه‌ای دارند و مانع از ریختن خاک یا آب از داخل گلدان می‌شوند و آب داده شده به گیاه را نیز آرام آرام به خاک می‌دهند.

خودتان هم می‌توانید از گلدان‌های معمولی که دارید با کمی خلاقیت گلدان معلق بسازید.

‌‌‌‌

‌‌‌‌‌‌

‌‌‌‌‌

برگرفته از
makespace
لینک کوتاه

دیدگاه