دادگاه هنرمند آقای گربه

نویسنده:

۰۴:۱۳:۱۱

 
هنرمند فرانسوی سوئیسی " Thoma Vuille"، که با گرفیتی‌هایش در ایستگاه‌های مترو و هنر خیابانی خود به نام  آقای گربه ( M. Chatیا Mr. Cat) بهتر شناخته می‌شود، با هنر خود به دردسر افتاده است.
او پس از نقاشی‌های دیواری معروف از یک گربه زرد در یکی از شلوغ‌ترین ایستگاه‌های مترو در پاریس مبلغ 1800 یورو (2360 دلار) جریمه شد، که البته او از پرداخت آن امتناع کرد. در حال حاضر طرفداران او، از جمله یکی از مقامات برگزیده، به پشتیبانی از هنر او صف‌آرایی کرده‌اند.
Thoma Vuille می‌گوید "من یک فرد بدخواه نیستم، من به مردم و به مکان‌هایی که در آن نقاشی می‌کنم احترام می‌گذارم. من سه ماه پیش زمانی که ساخت و ساز Châtelet آغاز شده بود، از آن ایستگاه گذر کردم و دیوارهای خاکستری آن را غمگین و پژمرده احساس کردم، و در هر صورت می‌دانستم که قرار بود بعد از نقاشی‌ دیواری من آن‌جا با کاشی پوشیده شود."
هر چند Vuille اوایل تابستان امسال دستگیر شد و برای اولین بار در 7 آگوست محاکمه شد، با این حال مقامات پاریس باز هم نقاشی‌های دیواری گربه‌های غیر مجاز او را جدی‌تر از پیش گرفته‌اند. در حالی که قاضی سخت‌گیرانه برای اجرای حکم هنرمند خیابانی به دادگاه آمده است، شهردار arrondissement 13TH پاریس، Jérôme Coumet، عهد کرده است تا در حمایت او در محاکمه ماه اکتبر کمک کند.
 

یاسمن فراهانی فرد
برگرفته از
آقای گربه
لینک کوتاه
برچسب ها