جزیره تونس میزبان بزرگترین نمایشگاه هنرهای خیابانی جهان

نویسنده:

۰۴:۱۶:۳۳

 
هنگامی که جربه (Djerba) به عنوان "جزیره رویاها" شناخته شد، به یکی از محبوب‌ترین مقاصد گردشگری تونس، تبدیل شده است. در بین ماه‌های ژوئن و سپتامبر، حدود 150 هنرمند برای نقاشی بر روستاها، دیوارها، پشت بام‌ها، و مخازن آب آن‌جا سرازیر شده‌اند.
برای "بن شیخ" فرانسوی- تونسی، صاحب گالری "Itinnerrance پاریس"، این سرمایه گذاری جدید، با لقب "Djerbahood،" از بلند پروازانه‌ترین پروژه‌های رتبه‌دهی شده او می‌باشد. به گزارش نیویورک تایمز، پروژه هنر خیابانی قبلی او در مقیاس بزرگ، به نام "تور پاریس 13" (13Paris’s Tour )، پروژه هنگفت و عظیم‌الجثه‌ای بوده است، اما شیخ ادعا می‌کند که Djerbahood اولین پروژه هنر خیابانی دائمی از آن مقیاس در جهان است، که او امیدوار خواهد بود که توسط مردم محلی ادامه پیدا کند. تاکنون، بیش از 100 پوشش نقاشی دیواری در سطوح مختلف روستا وجود دارد.
آثار خاص منطقه شامل، "کلبه اسکیموها در بیابان" توسط هنرمند فرانسوی "ژاکه گزو" (Jace Gouzou)، "دست فاطمه" توسط "الکسیس دیاز" (Alexis Diaz) از پورتوریکو، "هشت پا‌های غول پیکر" توسط هنرمند بلژیکی ROA، و یک نقاشی دیواری مشترک توسط "اکسل وید" (Axel Void) و "سباستین ولاسکو" (Sebastian Velasco) از اسپانیا می‌باشد.
و ساکنان در مورد این پروژه تا حدودی ناخوانده چه فکری می‌کنند؟
"انیس" (Anis Tannich) 33 ساله بیان کرد "این درست است که برخی از ساکنان در ابتدا در مورد آثار هنری خیلی خوشحال نبودند، چرا که قبل از این هرگز چنین چیزی ندیده بودند. اما در حال حاضر همه بسیار خوشحال هستند. من تمام زندگی خود را در این‌جا به سر برده‌ام و برای اولین بار است که مردم از سراسر جهان به روستای ما می‌آیند. این چیزی است که ما می‌توانیم به آن افتخار کنیم."
 

 

یاسمن فراهانی فرد
 
برگرفته از
بزرگترین نمایشگاه هنرهای خیابانی
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه