لذت موج‌سواری شبانه در پرو

نویسنده:

۱۲:۱۶:۵۳

وقتی بیشتر ساکنین لیما خودشان را برای خوابیدن آماده می‌کنند، عده‌ای موج‌سوار خواب‌زده دل به دریا می‌زنند، بر فراز موج‌ها سوار می‌شوند و تفریح می‌کنند.

ساحل پامپیلا در کشور پرو که در امریکای جنوبی واقع شده است به لطف وجود لامپ‌های هزاروات شب‌ها هم مثل روز روشن است. این لامپ‌ها ساحل را مثل استادیوم فوتبال منور می‌کنند. لامپ‌ها در ارتفاعات ساحل نصب شده‌اند و می‌توانند تا شعاع ۲۰۰ متری از آب را روشن کنند. به همین دلیل موج‌سواری شبانه نور کافی را دارد و بسیار لذت‌بخش است. ساحل پامپیلا بر خلاف بسیاری از سواحل امریکا و استرالیا برای کوسه‌ها جذاب نیست و آنها را به طرف خود نمی‌کشاند.

بزرگترین خطری که موج‌سواران را تهدید می‌کند می‌تواند برخورد با یکدیگر باشد زیرا نورهای قوی ساحل در آب ممکن است چشم موج‌سواران را اذیت کند. از آنجا که تعداد موج‌سواران در هر شب به کمتر از ۲۰ می‌رسد، ساحل خلوت است و هنوز هیچ برخورد یا سانحه‌ای گزارش نشده است.

پامپیلا دومین ساحل امریکای لاتین است که در آن موج‌سواری شبانه رواج دارد. ساح برزیلی آرپوئادور در ریو دوژانیرو یکی از بزرگترین سواحل برای موج‌سواری است که از سال ۱۹۸۹ به نورهای مصنوعی مجهز شده است.

به سبب اعتراض با شهرداری پایتخت در افزایش پهنای جاده‌ در امتداد ساحل که سال ۲۰۱۵ رخ داد موج‌سواری شبانه در لیما رواج پیدا کرده است. موج‌سواران ماه‌ها با چادر زدن کنار ساحل آسفالت شده با این اقدام شهرداری مخالفت کردند اما در نهایت شهرداری با حمایت پلیس برگ برنده را از آن خود کرد. در پایان سال ۲۰۱۶ بود که نورهای ساحل به دستور شهردار لیما نصب شدند تا موج‌سواران هم بتوانند بهره‌مند شوند.

برگرفته از
AVAX
لینک کوتاه

دیدگاه