استوری‌های اینستاگرام: نکاتی برای استفاده از ویژگی استوری اینستاگرام (بخش اول)

نویسنده:

۱۲:۳۷:۱۷

یکی از پراستفاده‌ترین ویژگی‌های اینستاگرام، استوری است. این تنها نظر من نیست بلکه بیش از ۲۰۰ میلیون نفر در طول روز در اینستاگرام استوری می‌گذارند (طبق اعلام شرکت).

چرا؟ بجای گذاشتن عکس‌های تکی به دقت انتخاب شده به طور معمول، استوری به شما این امکان را می‌دهد که دسته‌ای از عکس‌ها را بصورت اسلاید نمایش دهید و در پایان روز، عکس‌ها ناپدید خواهند شد.

آشنا به نظر می رسد؟ چون بسیار شبیه به امکان استوری در اسنپ چت است. فیبسوک که مالک اینستاگرام است هم چنین ویژگی مشابهی دارد.

در اینجا هرچیزی که در خصوص استوری اینستاگرام نیاز دارید، قرار دارد.

درست کردن استوری بسیار شبیه اسنپ چت است.

استوری‌ها معمولا فیلم‌ها یا عکس‌هایی هستند که به هم متصل شده‌اند تا یک آلبوم از اسلاید‌ها را تشکیل دهند.

این‌ها راه‌های ایجاد استوری هستند:

۱- گزینه plus را انتخاب کنید. این گزینه در قسمت بالا سمت چپ صفحه گوشی شما قرار دارد. شما همچنین می‌توانید بصورت میانبر، صفحه گوشی را به سمت راست کشیده و استوری را فعال نمائید.

۲- گزینه circle در پایین صفحه را بزنید تا عکس گرفته و یا دکمه ضبط ویدئو را نگه دارید تا فیلم بگیرید. همچنین می‌توانید انتخاب کنید که یک نمایش زنده راه بیندازید یا از Boomerang استفاده کنید و یا نرم افزار را در حالت hands-free قرار دهید. در رابطه با هر یک از آن‌ها توضیح داده خواهد شد.

۳- عکس‌ها یا ویدئوهای خود را با اضافه کردن متن و یا نقاشی، بصورت معمول ویرایش کنید. اگر گزینه مداد را انتخاب کنید، سه نوع قلم وجود دارد. قلم سوم طرح شما را بصورت neon sign  درمی‌آورد.

۴- گزینه done را برای ذخیره تغییرات فشار دهید.

۵- روی گزینه Add Your Story button کلیک کنید تا استوری شما به اشتراک گذاشته شود. می‌توانید گزینه ذخیره را انتحاب کرده تا عکس یا ویدئو خود را بر روی گوشی ذخیره کنید.اگر بر روی گزینه کمان کلیک کنید، می‌توانید عکس خود را برای یکی از دوستانتان مانند استوریتان ارسال کنید، فقط فرد مورد نظری که قصد ارسال عکس برای او را دارید انتخاب کنید. عکس به محض دیده شدن توسط دوستانتان ناپدید می‌شود.

می‌خواهید بیش از یک عکس یا ویدئو را برای استوری انتخاب کنید تا بصورت اسلاید اجرا شوند؟ فقط همان مراحل را تکرار کنید. هر عکسی که از طریق این مراحل برای استوری انتخاب می‌کنید، در طول ۲۴ ساعت ناپدید خواهند شد.

عکس‌ها و ویدئو‌هایی که برای استوری انتخاب کرده‌اید، بصورت دنباله‌دار خواهند بود که افراد می‌توانند در طول ۲۴ ساعت مشاهده کنند. یک دایره رنگارنگ به دور عکس پروفایل شما ظاهر خواهد شد تا فالوورهای شما متوجه شوند که شما یک استوری برای مشاهده آنان قرار داده اید و همچنین عکس پروفایل شما در بالای صفحه فالوورهایتان نمایش داده خواهد شد. تنها کاری که نیاز است انجام دهند، فشار دادن عکس صورت شما برای دیدن استوری است.

اگر شما این عادت را دارید که پس از گذاشتن تصاویر بر روی شبکه‌های اجتماعی پشیمان می‌شوید، خبرهای خوبی داریم. استوری‌ها قابل حذف هستند. بر روی سه نقطه در گوشه پایین سمت راست عکس یا ویدئوی خود کلیک کنید و در صورت تمایل برای حذف کردن، دکمه delete را زده و تایید کنید.

 

برگرفته از
Cnet
لینک کوتاه

دیدگاه