استوری‌های اینستاگرام: نکاتی برای استفاده از ویژگی استوری اینستاگرام (بخش سوم)

نویسنده:

۰۸:۰۱:۵۰

 عکس ها را فراموش کرده و خلق هنری کنید.

نمی‌خواهید یک عکس را به اشتراک بگذارید و تنها نیاز به یک بوم برای نقاشی یا نوشتن دارید؟ از هر چیزی که می‌خواهید یک عکس گرفته و بعد به ابزار نقاشی بروید. رنگ را انتخاب کنید، سپس انگشت خود را بر روی عکس قرار دهید. همانجا نگه دارید. عکس به آرامی روی صفحه قرار می‌گیرد تا زمانی که تمام عکس پوشیده شود.حالا شما یک بوم نقاشی دارید.

زمانی که شما بوم نقاشی خود را دارید، می‌توانید آنرا با خال خالی و راه راه پر کنید .

بر روی ابزار نقاشی کلیک کنید، بر علامت روی نشانگر در بالای صفحه کلیک کنید، رنگ خود را انتخاب کنید و بر روی دکمه سه نقطه کلیک کنید. بر روی خطی که بر بالای صفحه ظاهر می شود کلیک کنید. این کار ماژیک شما را قطورتر می‌کند. انگشت خود را روی صفحه نگه دارید تا نقاط را بزرگتر و بزرگتر کنید.

برای کشیدن خطوط راه راه، همین مراحل را طی کنید، اما گزینه angled marker را بجای pointed marker انتخاب کنید و فقط بر روی صفحه کلیک کنید. راه راه‌های بسیار عالی بر روی عکس شما نمایش داده می‌شوند.

بعضی از کاربران اینستاگرام از ابزار polka dots برای کشیدن حباب فکر بر روی عکس‌هایشان استفاده می‌کنند. شما می‌توانید این کار را با کشیدن یک حباب بزرگ از نقطه پولکا در بالای سر شخص در عکس و سپس کشیدن چند نقطه کوچک‌تر که به سمت حباب بزرگ می‌روند انجام دهید. شما می‌توانید حباب فکر را با متن یا ایموجی پر کنید.

کسی را تگ کنید.

زمانی که متنی به استوری خود اضافه می‌کنید، تنها کارهایی که باید بکنید ، گذاشتن علامت @ و به دنبال آن نوشتن نام کاربری است. اگر شما آن فرد را فالو کرده باشید، علامت آن فرد نمایش داده خواهد شد. تنها روی آن کلیک کنید تا شخص مورد نظر بر روی استوری شما تگ شود. تگ یک میانبر مستقیم به پروفایل فرد تگ شده است و شما می توانید تا ۱۰ نفر را تگ کنید.

زمانی که شخصی را تگ می‌کنید، در دایرکت اینستاگرام به آنها اطلاع داده می‌شود، پس این راه بسیار خوبی برای اطلاع دادن به دوستانتان در مورد استوری گذاشتن شماست. اگر به دوستی که شمارا فالو نکرده اشاره (mention) کنید، در هر حال یک پیام در قسمت درخواست پیام‌های او ظاهر خواهد شد.

رد شدن از استوری‌ها بسیار ساده است.

راهیابی از میان استوری‌ها بسیار ساده است. در حالی که استوری‌های دوستانتان را مرور می‌کنید، صفحه را به سمت راست بکشید تا به استوری قبلی بروید، به سمت چپ بکشید تا به استوری بعدی بروید و بر روی آن انگشت بزنید تا عکس یا ویدئوی موجود را رد کنید.

اگر می‌خواهید بر روی یک عکس بمانید، انگشت خود را روی صفحه گذاشته و نگه دارید. برای شروع مجدد استوری، تنها انگشت خود را بردارید. این کار در خصوص ویدئوها نیز صورت پذیر است.اگر شما برای مدتی انگشت خود را بر روی یک ویدئو نگه دارید، همچنان متوقف خواهد ماند، حتی اگر انگشت خود را بردارید. برای شروع مجدد ویدئو انگشت خود را در مسیر مسافت کوتاه بر روی صفحه عقب و جلو کنید.

ترتیب استوری ها بر چه صورت است

هر روزه ممکن است افراد یکسانی را بر روی نوار استوری‌ها مشاهده کنید. چگونگی مرتب سازی استوری‌ها بر اساس چند گزینه است: یکی از گزینه‌ها، بی‌صدا کردن (mute) است. اگر شما اعلان‌های فردی را mute کرده باشید، استوری‌های آنان به انتهای نوار استوری‌ها خواهد رفت. تا زمانی که آنها را از  mute خارج کنید، همان جا خواهند ماند. این کار دیگران را به صدر لیست استوری‌ها خواهد آورد.

اینستاگرام سیستمی دارد که پیش‌بینی می‌کند شما تمایل به دیدن چه چیزهایی دارید، سپس آنها را در ابتدا حاضر می‌کند. خارج از افرادی که فالو می‌کنید اینستاگرام پیش‌بینی می‌کند که تمایل به دیدنش دارید، استوری‌ها به تناسب زمان مرتب می‌شوند. هرکسی که اخیرترین و جدیدترین پست را بگذارد، در ابتدای نوار استوری‌ها خواهد بود.

اگر اینستاگرام در پیش‌بینی‌های خود اشتباه کند، شما احتمالا متوجه خواهید شد که داستان‌های مشخصی را از دست میدهید. تا جایی که من فهمیده‌ام؛ هیچ راهی برای انتخاب نمایش استوری‌ها بصورت دلخواه تاامروز وجود ندارد.

نمی‌توانید بر روی استوری‌ها کامنت بگذارید، اما می‌توانید پیام بفرستید.

شما می‌توانید از استوری دوستتان بصورت مستقیم برایشان پیام بفرستید. در گوشه پایین سمت چپ صفحه گوشیتان، شما می‌توانید گزینه ارسال پیام را ببینید. روی آن کلیک کرده و متن دلخواه‌تان را تایپ کنید و گزینه ارسال را بزنید. گرچه این گزینه تنها برای افرادی کار خواهد کرد که امکان ارسال نظر را فعال کرده‌اند.

برگرفته از
Cnet
لینک کوتاه