حراج آثار کلاسیک و باستانی

نویسنده:

۰۲:۵۶:۲۰

 
475 قطعه از آثار باستانی کلاسیک، هنر پیشا کلمبیایی باستان، آثار قوم نگاری بومی آمریکایی و ماقبل تاریخ از تاریخ 27 آگوست در حراج گالری آرتمیس (Artemis Gallery) به فروش می‌رسد. ترزا دوج (Teresa Dodge)، مدیر اجرایی گالری آرتمیس، در اعلام انواع حراج‌ها تا پایان تابستان گفت "ما معمولا دوست داریم چند بار در سال طیف گسترده‌ای از حراج‌ها را ترتیب دهیم تا هر کسی که می‌تواند و استطاعت دارد، شرکت کند. ما برای آخرین حراج‌مان از ابتدای تابستان برنامه‌ریزی کرده‌ایم تا طیف گسترده‌ای از ژانرهای مختلف را جمع آوری و به نمایش بگذاریم تا برای همه سرگرم کننده باشد. به طوری که خریداران از هر سطح، کلکسیونرهای فصلی و فروشندگان قیمت آگاه، می‌توانند اقلامی با کیفیت را با قیمت حراج مناسب خود پسند و انتخاب کنند." تمامی حراج‌های گالری آرتمیس از این ویژگی‌های مطلوب برخوردار می‌باشند و بنابراین حراج آثار باستانی کلاسیک در 27 آگوست نیز از این قاعده مستثنی نیست.
یکی از این قطعه‌ها یک مجسمه سنگی مصری از ایسیس و هروس است، با قدمتی که به اواخر دوره سلسله مصر، حدود 700- 330 پیش از میلاد باز می‌گردد. این قطعه ایسیس کودک شیر خوار هروس را به عنوان خدای کودک که بر دامان او نشسته است را نشان می‌دهد. یکی دیگر از این آثار، کوزه سفال 6000 ساله از فرهنگ عبید بین النهرین باستان است.
بخش پیش کلمبیایی شامل طیف گسترده‌ای از سفال، پارچه، سنگ و فلز از آمریکا باستان می‌شود و تمام قطعات نمونه‌های خوب، کاملا معتبر و سالم هستند.

یاسمن فراهانی فرد

برگرفته از
حراج
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه