فوت و فن بهتر کردن صدای بلندگوی بلوتوث

نویسنده:

۱۱:۰۶:۴۹یکی از چیزهای جالب در مورد بلندگوهای بلوتوث این است که شما می‌توانید از آنها استفاده کنید و یاد بگیرید که اندازۀ اتاق و جلوه‌های صوتی چگونه می‌تواند بر کیفیت صدای بلندگو تأثیر بگذارد. این کار را با چیدمان امتحان کنید و به سرعت یاد بگیرید که بلندگو در کجای اتاق صدای بهتری دارد و کجاها صدا بدتر می‌شود. این برای همه نوع بلندگو صدق می‌کند اما از آنجا که بلندگوهای بلوتوث اغلب کوچک و سبک هستند به راحتی می‌توان آنها را به هر جایی از اتاق منتقل کرد.

ابتدا کار خود را با قرار دادن بلندگو در وسط اتاق و روی زمین شروع کنید تا متوجه خواهید شوید که صدا، نسبت به زمانی که بلندگو روی میز قرار بگیرد، بم‌تر است. همین طور ممکن است صدا کمی خفه به نظر برسد و جزییات صدا به خوبی شنیده نشود. بار دیگر، سعی کنید بلندگو را در گوشۀ اتاق و روی زمین قرار دهید. خواهید دید که صدا بم‌تر خواهد شد. پس از آن، بلندگو را روی میز قرار دهید تا زیرترین صداها شنیده شود اما اگر بلندگو چند قدمی از گوشۀ اتاق دورتر باشد، صدای بهتری خواهید شنید. بلندگو را به سمت هر کدام از دیوارهای اتاق حرکت دهید و ببنید که در کدام دیوارها، که ارتفاع حدوداً 3 متری دارند، صدا بهتر از دیگر دیوارها است. سپس آن را یک متری امتداد دیوار حرکت دهید تا ببینید که در یک یا دو نقطه ممکن است صدا بهتر شنیده شود. پس همان طور که می‌بینید، هر چیزی صدا را تغییر می‌دهد؛ یعنی تجربه‌ای به این کوچکی نتایج شگفت‌آوری حاصل خواهد کرد.

بلندگوهای بلوتوث که با باتری کار می‌کنند راحت‌تر جابه‌جا می‌شوند اما اگر هر بلندگویی را از یک اتاق بزرگ به جایی کوچک مثل یک دستشویی کوچک که با کاشی پوشیده شده است منتقل کنید و صدا را تنظیم نکنید، از بلندتر بودن صدای بلندگو متعجب خواهید شد. بدون اینکه صدا را تنظیم کنید، بلندگو را بیرون ببرید. خواهید دید که صدا کمتر می‌شود و حتی ممکن است نتوانید صدا را بشنوید. بار دیگر دیدید که محیط صدای بلندگو را تغییر می‌دهد و تفاوت‌ها بسیار محسوس خواهد بود.

شما می‌توانید همین تجربه را با بلندگوهای سیم‌دار داشته باشید؛ البته، انجام این کار و جابه‌جا کردن بلندگوها کمی سخت است اما یقیناً ارزش تلاش را خواهد داشت. هر چه بلندگو بهتر باشد، تفاوتی که با تغییر مکان بلندگو به گوش شما می‌رسد بیشتر خواهد بود و تغییرات با بلندگوهای استریو واضح‌تر است. (بلندگوهای بلوتوث تقریباً همیشه در سیستم‌های مونو یا تک‌بلندگو عرضه می‌شوند.)

بعد از اینکه چند تغییر کوچک انجام دادید، لطفاً تجربیات خود را در بخش نظرات با دیگر کاربران به اشتراک گذارید.

برگرفته از
فوت و فن
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه