تفاوت ساحل دریا با ساحل اقیانوس در چیست؟

نویسنده:

۰۹:۰۱:۲۲

برای آنهایی که به دنبال اقامتگاه یا ویلا کنار دریا می‌گردند تا تعطیلات را سپری کنند یا می‌خواهند املاکی را خریداری نمایند، لغات ساحل دریا (beachfront) و ساحل اقیانوس (oceanfront) ممکن است شبیه به هم و گاهی قابل جایگزینی باشد اما همیشه این طور نیست.

بر حسب توصیفی که هتل یا مشاور املاک از اتاق یا ملک خاصی دارد، این واژه‌ها می‌توانند معانی متفاوتی داشته باشند. بنابراین، گردشگران، میهمانان و خریداران محترم باید با این واژه‌ها به خوبی آشنا باشند و تفاوت بین این دو را بدانند.

ساحل دریا

در بیشتر موارد، ساحل دریا یا beachfront به ملکی اطلاق می‌شود که تا حدودی منظره اقیانوس داشته و علاو بر این، به ساحل شنی و کنار دریا دسترسی فوری دارد. به عبارت دیگر، شما می‌توانید از خانه، هتل یا ویلای خود بیرون بیایید و پیاده تا ساحل قدم بزنید و با پیمودن یک مسیر کوتاه به کنار دریا برسید. در این صورت، آنهایی که دوست دارند شنا کنند یا حمام آفتاب بگیرند بر حسب نوع ساحلی که ملک آنها کنار آن قرار دارد می‌توانند با آسایش کامل از لحظات خود لذت ببرند. البته، ممکن است ساحل دریا گاهی شلوغ باشد و آن قدر که دلتان می‌خواهد حریم خصوصی نداشته باشید.

ساحل اقیانوس

واژه ساحل اقیانوس یا oceanfront معمولاً به ملک یا اقامتگاهی می‌گویند که مستقیماً همراستا با کنار ساحل است و شما نمای سراسری و پانورامای دریا را خواهید داشت اما دسترسی مستقیم به ساحل شنی ندارید. به عبارت دیگر، این ملک ممکن است پشت صخره‌ها یا ساحل سنگی باشد. مزیت این نوع ویلاهایی که اجاره می‌کنید یا املاکی که می‌خرید این است که حریم خصوصی و دنج بیشتری دارید زیرا هیچ ساحل عمومی در اطراف شما نیست.

چند نمونه و چند استثنا

البته، مثل همیشه بیشتر قوانین موارد استثنا هم دارند. بسیاری از هتل‌ها خودشان را به عنوان هتل‌های ساحل اقیانوس معرفی می‌کنند که دسترسی مستقیم به ساحل هم وجود دارد. مثل ساحل Rosewood Mayakoba در مکزیک. سوییت‎‌های ویژه ساحل اقیانوس دسترسی مستقیم به ساحل شنی دارد. برخی از هتل‌ها هم هستند که هم اتاق‌های ساحل دریا دارند و هم ساحل اقیانوس. در اینجاست که معانی آنها کمی با هم تفاوت دارد. هتل Tides در ساحل Folly در جنوب کالیفرنیا به اتاق‌هایی “ساحل دریا” می‌گوید که در طبقه اول هستند و پاسیوی بزرگی دارد که مستقیماً کنار استخر ساحلی هستند. اتاق‌های ساحل اقیانوسی هتل Tide در طبقات بالاتر هستند و بالکن‌های کوچکی دارند که نمای اقیانوس بدون هیچ مانعی کاملاً مشهود است. در مجتمع تفریحی و اقامتگاه Surfsand در ساحل Cannon Beach ارِگان نیز به اتاق‌های طبقه اول اتاق‌های ساحل دریا می‌گویند زیرا آنها می‌توانند دریا را در میدان دید خود مشاهده کنند؛ چه دسترسی به آن محدود و چه بسته باشد. اتاق‌های ساحل اقیانوس در طبقات بالاتر هستند و به دلیل برخورداری از بالکن نمای کامل و مستقیمی از اقیانوس دارند.

خودتان حواستان را جمع کنید

یادتان باشد که هتل‌ها، شرکت‌های املاک یا بنگاه‌های ملکی معمولاً اتاق‌ها، ویلاها یا خانه‌های خود را به روشی که برایشان تعیین شده است به طور مشابه توصیف نمی‌کنند. بنابراین، معنی برخی از واژه‌ها و اصطلاحات ممکن است از بنگاهی به بنگاه دیگر یا از هتلی به هتل دیگر متفاوت باشد. برای اینکه در مورد چیزی که رزرو یا خریداری می‌کنید اطمینان حاصل کنید، همیشه قبل از هر کاری به محل مورد نظر رفته و نگاهی به خانه یا اتاق بیندازید و به نماینده شرکت یا مشاور املاک بخواهید که برای شما واژه ساحل دریا یا ساحل اقیانوس در مکان مورد نظرتان را توصیف کند تا در زمان رسیدن به اقامتگاه خود در فصل تعطیلات حیرت‌زده نشوید و شاخ درنیاورید!

 

برگرفته از
eHow
لینک کوتاه

دیدگاه