اولین تصاویر از پنجاهمین رقابت نمایشگاه عکس حیات وحش

نویسنده:

۰۲:۳۱:۴۵

 
چهار مجموعه از برندگان عکس‌های شرکت کننده در نمایشگاه حیات وحش سال تاکنون، مشخص شده است. آن‌ها از میان 100 شوی برگزار شده در موزه تاریخ طبیعی (Natural History Museum) از 24 اکتبر 2014 تا 30 آگوست سال 2015 تا به این لحظه انتخاب شده است. در کنار این نمایشگاه رویدادهایی ویژه، مانند کلاس منحصر به فرد حرفه‌ای عکاسی با حضور عکاس جهانی و مشهور حیات وحش "فرانس لانتینگ" (Frans Lanting) شروع خواهد شد.
از جمله این آثار می‌توان به عکاس جوان "مارک مونتس" (Marc Montes) اشاره کرد؛ او زمانی که در حال کوه پیمایی در جنگل‌های وال د'آران (Val d’Aran) شمال اسپانیا بوده است از چشم‌های مار عکس می‌گیرد. یا خفاش تنهایی که در جنگل‌های لهستان، پناهگاه تخریب شده آلمانی‌ها در جنگ جهانی دوم را در زمستان اشغال می‌کند؛ این عکس نیز توسط " Łukasz Bożycki" عکس‌برداری شده است.
نمایشگاه "عکاس حیات وحش" (Wildlife Photographer) که هر ساله برگزار می‌شود، از معتبرترین رویدادهای عکاسی در نوع خود می‌باشد. ارائه یک پلت‌فرم جهانی که شگفت‌آورترین مناظر را به نمایش گذاشته و جهان طبیعت را به چالش می‌کشد. این نمایشگاه در سال 1965 راه اندازی شده و برای مدت 50 سال است که به طور مستمر برگزار می‌‌شود. امروزه رقابت با دریافت تقریبا 42000 اثر از 96 کشور جهان شکل می‌گیرد.
جایزه 100 تصویر برنده امسال، یک تور بین المللی در سال 2014 است که اجازه می‌دهد تا آثار آن‌ها به میلیون‌ها نفر از مردم در سراسر شش قاره دیده شود.  


 
یاسمن فراهانی فرد
برگرفته از
نمایشگاه عکس حیات وحش
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه