رژه روز پیروزی در مسکو

نویسنده:

۱۲:۴۳:۱۹

۹ مه در سرتاسر جمهوری شوروی سابق روز پیروزی نام‌گذاری شده است. این کشور امسال هفتاد و دومین سالگرد شکست آلمان نازی در ۹ مه ۱۹۴۵ را جشن گرفت. هزاران نفر از ارتش روسیه در میدان سرخ مسکو در کنار صدها سخت‌افزار و ادوات نظامی متحرک سان دیدند و کهنه‌سربازان نیز ملبس به یونیفورم‌هایی که مدال‌های متنوع افتخارآمیز و باارزش ارتشی بر روی آنها نصب شده بود در خیابان‌ها جمع شده بودند.

این رژه محور جدی‌ترین و تشریفاتی‌ترین تعطیلات سکولار روسیه بود که در راستای گرامیداشت یاد و خاطره قربانیان بی‌شمار اتحاد شوروی در جنگ برگزار می‌شد. در این جنگ حدود ۲۵ میلیون نفر کشته شدند تا قدرت ارتش مدرن روسیه را به نمایش بگذارند.

ولادمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، در مراسم هفتاد و دومین سالگرد پیروزی این کشور در جنگ جهانی دوم حضور به هم رسانید و سخنرانی خود را در مورد آنچه در جنگ رخ داد و تبعات آن برای روسیه و کل اتحاد جماهیر شوروی بیان کرد. مردم نیز با در دست داشتن عکس عزیزانشان که در این جنگ قربانی شده بودند در این مراسم حضور چشمگیری داشتند.

در این مراسم، علاوه بر حرکات خودروهای جنگی در خیابان‌های منتهی به میدان قرمز روسیه که مسیر رژه بود، چندین فروند هلی‌کوپتر و هواپیمای جنگنده با انجام حرکات نمایشی خاطرات جنگ و پروازهای مأموریتی خود برای شکست دشمن را زنده کردند.

در ادامه، می‌توانید تصاویری از رژه امسال و تمرینات نمایشی قبل از آن که در اوایل هفته انجام شد را مشاهده نمایید.

برگرفته از
theatlantic
لینک کوتاه

دیدگاه