رشد ۱۱۱ درصدی Nintendo در آمریکا!

نویسنده:

۰۹:۴۶:۲۷


بر طبق گفته تحلیل‌گر بازی‌های ویدویی، Michael Pachter، کنسول Wii U شاهد رشد چشمگیری در سال 2014 بوده، ولی همچنان نسبت به رقبای خود عقب است.
پتچر تخمین می‌زند که نینتندو 65 هزارتا کنسول Wii U در ماه اگوست به فروش رسانده است، که نسبت به فروش سال گذشته‌اش در همین مدت در آمریکا، 111 درصد افزایش به خود دیده است. بخش بزرگی از این رشد به خاطر عنوان Mario Kart 8 است که در ماه می عرضه شد و مشتریان را ترغیب به خرید این کنسول کرد. بر اساس تخمین‌های پتچر، با وجود موفقیت نینتندو در مقایسه با سال گذشته، فروش Wii U بسیار کمتر از فروش 175,000 واحدی PS4 و یا 150,000 واحدی کنسول Xbox One در همین بازه زمانیست.
سایت خبری CNET با نینتندو ارتباط برقرار کرده است تا نظر آن‌ها را در مورد عملکردشان در ماه اگوست بداند.
مشکلات نینتندو به شدت سرمایه‌گذاران و تحلیلگران را نگران کرده است. Wii U تا به الان همیشه از رقیب‌های خود در بازار‌های کلیدی سراسر جهان عقب مانده و نتوانسته توجه عموم را همانند کنسول قبلی به خود جلب کند. رئیس نینتندو، Satoru Iwata، لجوجانه در رقابت باقی مانده است و می‌گوید که قابلیت‌های خاص Wii U به همراه لاین-آپ بازی‌های آن باعث می‌شود که ورق به سود نینتندو برگردد.
این صحبت‌ها امیدبخش است، هر چند که ایواتا مدت‌هاست این جملات را تکرار می‌کند ولی همچنان ادعا‌های او به ثمر نرسیده است.
بر اساس گفته‌های غیر رسمی پتچر، فروش سخت‌افزاری ضعیف Wii U به نحوی منجر به فروش نرم‌افزاری ناامیدکننده شده است. تمام فروش نرم‌افزاری Wii U ماه گذشته به رقم 12 میلیون دلار رسید که به گفته پتچر، بسیار کمتر از فروش 54 میلیون دلاری کنسول Xbox One و 45 میلیون دلاری که خرج نرم‌افزار‌ی PS4 شده است، می‌باشد.

پدرام بهادری

برگرفته از
Nintendo
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه