خرگوش سفید غول پیکر هافمن در تایوان

نویسنده:

۰۳:۴۹:۰۳

 
مسئولین در روز دوشنبه گفتند، هنرمند هلندی که اردک زرد بزرگش باعث شور و هیجان در آسیا شده بود، در حال حاضر با یک خرگوش غول پیکر سفید بیش از یک میلیون بازدید کننده را در تایوان جذب خود کرده است.
هنر "فلارنتین هافمن" (Florentijn Hofman) از موادی چون کاغذ ضد آب، چوب و پلی‌استایرن ساخته شده، و حدود 25 متر (82.5 فوت) ارتفاع دارد. مقامات دولت محلی در شمال شهرستان از تائویوان (Taoyuan) می‌گویند خرگوش شاد این هنرمند به تنهایی در روز دوشنبه 350000 تحسین کننده را به خود جلب کرده و در عرض پنج روز به عنوان جشنواره اواسط پاییز تایوانی، 1004000 نفر کل بازدیدکننده‌های او بوده است.
یک مقام رسمی در دولت به خبرگزاری فرانسه گفته است "تعداد بازدیدکنندگان از حد انتظار ما فراتر رفته است، ما انتظار حدودا 200000 بازدیدکننده را در یک روز داشتیم. هافمن در سال گذشته به اندازه کافی تعداد زیادی از مردم محلی را تحت تاثیر قرار داده بود، شاید هم مردم می‌خواستند به هنر جدید او که به طور انحصاری برای تائویوان طراحی شده است نگاهی بیاندازند."
این مقام دولتی می‌گوید که این خرگوش از فرهنگ عامه باستانی چین در مورد یک الهه که در ماه و همراه با او زندگی می‌کند، الهام گرفته شده است. یک خرگوشی که به طور مداوم اکسیر زندگی را برای او می‌برد. "هوفمن به ما گفت که او احساس کرده است که خرگوش پس هزاران سال کار بر روی ماه ممکن است به یک استراحت نیاز داشته باشد."
این مقام مسئول متذکر شد که آثار هنری هنرمندان چین و تایوان با ویژگی نصب و پرفرمنس، بعد از جشنواره در روز یکشنبه به پایان خواهند رسید.
یاسمن فراهانی فرد
برگرفته از
خرگوش سفید غول پیکر
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه