چطور شلوار جین خود را پاره کنیم؟!

نویسنده:

۰۸:۰۴:۱۱

شلوارهای جین پاره یا ریش‌‌ریش شده این روزها سبکی است که بسیاری از افراد مشهور و هنرمندان می‌پوشند و در خیابان‌ها هم آدم‌های معمولی زیادی را می‌بینیم که از این نوع شلوارها استقبال می‌کنند. اما همان طور که می‌دانید شلوار جین زن و مرد ندارد. هم خانم‌ها از پوشیدن آن لذت می‌برند و هم آقایان. برخی از شلوارهای جین سنگشور و ریش‌ریش شده با این که در واقع پاره هستند اما قیمت گرانی دارند. شما می‌توانید با پاره کردن شلوار جین خود در منزل در هزینه‌ها صرفه‌جویی و پول خود را پس‌انداز کنید.

چیزهایی که لازم دارید:

  • شلوار جین
  • ماژیک مشکی مخصوص پارچه و قابل شست‌وشو
  • قیچی
  • سنباده

مراحل پاره‌ و ریش‌ریش کردن شلوار جین

مرحله اول

یک شلوار جین قدیمی یا کهنه پیدا کنید که قبلاً می‌پوشیدید. حتماً شلواری را انتخاب کنید که هنوز مد باشد. هدف ما این است که در نهایت یک شلوار جین ریش‌ریش داشته باشیم که هنوز مد باشد نه یک شلوار پاره و پوسیده قدیمی. شلوارهای جین تنگ و جذب مخصوص خانم‌ها هستند و آنهایی که کمی گشاد و اصطلاحاً بگی هستند مخصوص آقایان.

مرحله دوم

تصمیم بگیرید که کجاها را می‌خواهید ریش‌ریش کنید و دوست دارید چند برش روی شلوار خود ایجاد نمایید. به مجلات یا وب‌سایت‌های آنلاین نگاهی بیاندازید و در تصاویری که در ژورنال‌ها می‌بینید به دنبال ایده بگردید تا شلوار خود را به آن سبک ریش‌‌ریش کنید.

مرحله سوم

قسمت‌هایی که می‌خواهید پاره و ریش‌ریش شوند را با ماژیک پارچه قابل شست‌وشو علامت گذاری کنید. شلوار جین را بپوشید تا مطمئن شوید قسمت‌هایی که علامت زده‌اید درست همان‌جاهایی هستند که شما مد نظر داشتید. اگر لازم بود قسمت‌های علامت‌زده را تنظیم کنید.

مرحله چهارم

در هر جایی که علامت زدید یک سوراخ کوچک ایجاد کنید. سنباده بردارید و سوراخ‌ها را به شدت بسایید تا پاره شود و ظاهر ریش‌ریش پیدا کند. در صورت نیاز، از قیچی برای بزرگ‌تر کردن سوراخ‌ها استفاده کنید.

مرحله پنجم

شلوار جین خود را بشویید. بعد از شست‌وشو آنها را حداقل به مدت ۱۰ دقیقه در خشک‌کن ماشین لباسشویی بیاندازید و آنها را آویزان کنید تا خشک شوند.

 

برگرفته از
eHow
لینک کوتاه

دیدگاه

1 دیدگاه برای “چطور شلوار جین خود را پاره کنیم؟!”