شیک و زیبا؛ عکس شانگهای

نویسنده:

۰۴:۳۸:۱۴

 
عکس شانگهای، یک نمایشگاه جدید و تخصصی در زمینه عکاسی معاصر می‌باشد که در مرکز نمایشگاه شانگهای از 5 تا 7 سپتامبر صورت گرفته است. بیش از 50 گالری، که نیمی از آن‌ها از درون منطقه آسیا و اقیانوسیه بوده‌اند، در این نمایشگاه شرکت کردند.
مدیر نمایشگاه "الکساندر مونتاگ اسپیری" (Alexander Montague-Sparey)، که قبلا مدیر بخش عکس در لندن کریستی بوده است، به آرت‌نت نیوز (artnet News) گفت "اکنون زمان مناسبی برای یک نمایشگاه عکاسی در شانگهای بود، چرا که هنوز یک پلت فرم بزرگ برای هنر خوب عکاسی در این سطح وجود ندارد. خانه‌های بزرگ حراج هنوز به این‌جا نرسیده است و مردم در حال تبدیل به سیستم‌های بزرگ‌تر مانند کریستی (Christie) و ساتبی (Sotheby) نمی‌باشند. بنابراین عکس شانگهای شکاف گسترده‌ای در بازار بود. به همین دلیل احتمالا دو سال پیش برای این کار خیلی زود بوده و سال بعدی نیز بیش از حد دیر بوده است."
این نمایشگاه توسط سازمان عکاسی جهانی (WPO: World Photography Organization) در همکاری با یک شرکت تولید چینی به نام مگا اکسپو (Mega Expo) اجرا شده است.
"ماگدا دنیز" (Magda Danysz) گالری‌دار در شانگهای و پاریس می‌گوید "من همیشه بسیار محتاطانه در مورد حضور در نمایشگاه‌های هنری برخورد می‌کنم، و امسال نیز نمایشگاه‌های بسیاری در شانگهای وجود دارد. اما من این یکی را انتخاب کردم، زیرا می‌دانم هنرمندان آن حرفه‌ای هستند و به نظر می‌رسد انتخاب‌های بسیار خوب و شیکی از گالری‌های مختلف در این‌جا وجود دارد."
یاسمن فراهانی فرد
برگرفته از
عکس شانگهای
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه