«علی‌بابا» چگونه وارد بورس می‌شود؟

نویسنده:

۰۸:۱۷:۵۴

به نقل از «نیویورک تایمز»، 15 سال پیش وقتی «جک ما» برای افزایش چند میلیون دلاری سرمایه شرکت خود (علی بابا) به «سیلکون ولی» سفر کرد، تعداد کمی از افراد برای سرمایه‌گذاری به او روی خوش نشان دادند. با این حال روز دوشنبه، «جک ما» بنیان گذار و مدیر اجرایی این کمپانی در جمع بیش از 800 سرمایه گذار احتمالی که برای نخستین بازاریابی بزرگ «علی بابا» گرد آمده بودند، گفت: من بازگشته‌ام تا کمی بیشتر از شما پول بگیرم.
 
روز دوشنبه تبلیغات جهانی این شرکت بزرگ تجارت الکترونیکی در دفتر مرکزی «سیتی گروپ» در منهتن آغاز شد، که طی آن، علی بابا در پی جذب 21 میلیارد دلار سرمایه در عرضه عمومی اولیه خود است. این نخستین آزمایش برای سرمایه گذاران بود که ببینند آیا این شرکت می‌تواند نوید دستیابی به یک رشد بزرگ را بدهد یا خیر؟

برنامه به طور رسمی در ساعت 6 صبح آغاز شد؛ زمانی که تیم اجرایی علی بابا با اعضای گروه فروش ملاقات کردند. محوریت بحث های این جلسه بر آموزش فروش و چگونگی جذب پتانسیل های سرمایه گذاری بود.

بر اساس این گزارش، بزرگان وال استریت در این نشست ها شرکت داشتند؛ کسانی از جمله ماریو گابلی سهام دار قدیمی و استیون راتنر، بانک دار سابق، که به تازگی دارایی های شخصی مایکل بلومبرگ را مدیریت می کند.

بیشتر مقامات تیم اجرایی علی بابا از جمله آقای «ما» در صحنه بودند و با پاسخ به پرسش ها تسلط خود را نشان می دادند. این سوالات که حول محور مدل تجارت علی بابا دور می زد، شامل تصمیم گیری های مختلفی بود که این کمپانی طی سال جاری اتخاذ می کند و اینکه آیا کسب و کار علی بابا به رشد فوق العاده خود ادامه خواهد داد یا خیر.

جلسات تور تبلیغاتی علی بابا تا پیش از زمان قیمت‌گذاری (قبل از عرضه اولیه سهام آن در نیویورک) برای یک دوره 10 روزه تنظیم شده است. 

برگرفته از
بورس
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه