استفاده از پردازنده جدید و سریع A8 در آیفون ۶ و آیفون ۶ پلاس

نویسنده:

۱۱:۳۵:۳۸

 اپل مدعی است که این چیپ جدید از نظر کارایی CPU بیش از ۲۵ درصد سریع تر شده و گرافیک آن هم ۵۰ درصد سریع تر شده است. در مقایسه با آیفون اولیه، این پردازنده تازه که در آیفون ۶ و ۶ پلاس به کار رفته، ۸۴ بار سریع تر است.

مهمتر از همه هم اینکه اپل اعلام کرده چیپ A8 جدید ۵۰ درصد مصرف باتری بهینه تری  را به ارمغان می آورد. لذا می تواند مدت زمان طولانی تری به تسک های پیچیده تر و باتری خور بپردازد و در نهایت گرمای کمتری تولید کند. برای اینکه توسعه دهندگان بتوانند نیروی چیپ جدید را به طور کامل به خدمت بگیرند، اپل برنامه Metal و انجین بازی سازی ویژه ای را عرضه می کند که در تولید نرم افزارهای دیداری پیشرفته تری کاربرد زیادی خواهد داشت.  بازی سازان قبل از این تولید بازی ها بر اساس متال را شروع کرده اند و اولین اپلیکیشن های بازی تا آخر سال جاری روانه بازار خواهند شد.
با رزولوشن بالاتری که هر دو آیفون دارند (از جمله پنل 1080p به کار رفته در آیفون ۶ پلاس) لازم است که اپل اطمینان یابد چیپ گرافیکی به کار رفته از پس قدرت مورد نیاز بر می اید. و این باعث ارتقاء چشمگیر A8 توسط اپل شده است. آنها چیپ جدید را به گونه ای طراحی کرده اند که علی رغم بالا رفتن کارکرد و قدرت بیشتر، مصرف باتری آن کنترل شده و حتی کاهش یابد. 
البته همچون محصول سال گذشته، چیپ A8 اپل به پردازنده کمکی A8 موشن نیز مجهز شده است که بسیار شبیع آن چیزی است که اچ تی سی اوایل سال جاری در اچ تی سی وان مورد استفاده قرار داد. این چیپ اضافی  به طور اختصاصی در مانیتور داده های حرکتی دائمی  ارسالی از شتابسنج، ژیروسکوپ و قطب نمای گوشی به کار می رود.
از دیگر امکانات تازه به کار رفته در آیفون های ۶ می توان به پشتیبانی از مکالمه تحت شبکه LTE و همچنین بهره گیری از چیپ NFC  اشاره کرد. این چیپ با کمک Secure Element برای پرداخت های موبایلی مورد استفاده قرار گرفت. البته بارومتر را هم نباید فراموش کرد.  اکنون سخت افزار مورد استفاده در آیفون به اندازه دیگر اسمارت فون های بازار قوی و به روز است. حال باید منتظر رقابتی تنگاتنگ و درگیری میان هماوردان بازار بود.
برگرفته از
پردازنده جدید آیفون
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه